Tallinna Külmhoone turuosa kasvatada ei plaani

Liis Kängsepp 08. august 2006, 12:22

Tallinna Külmhoone juht Kuldar Leis hindab Eesti jäätiseturu olukorda heaks, kuid ei ole niivõrd huvitatud turuosa suurendamisest kuivõrd kasumi teenimisest.

Leis hindas Tallinna Külmhoone turuosa hetkel 42% suuruseks, Balbiino turuosa jääb Leisi hinnangul 40% kanti või pisut alla selle, Ingman võtab 15% ning ülejäänu jääb ASle Maag Piimatööstus.

„Eks kui globaalselt võtta, siis väiksema turuosa pealt on väga hea suurt kasvuprotsenti näidata. Meil ei ole ka väga võimalik suurt turuosa kasvu näidata,” kommenteeris Leis Ingmani turuosa kasvu ning ettevõtte plaani võtta järgmiseks aastaks viiendik Eesti jäätiseturust. „20% on võimalik siis, kui sa esiteks näed kõvasti turundusega vaeva ja teiseks mängid hinnaga. Meie oleme rohkem huvitatud teenimisest ja hinnaga mänge ei tee.”

Samas tunnistas Leis, et Ingmani tulemine ei tekita temas mingit hirmu, kuna tegemist on hea ja kvaliteetse konkurendiga. Pigem põhjustaks peavalu mõne odavketi nagu Lidl tulek Eesti turule. „Minu põhihirm on odavketid, kes toovad mujalt sisse. Kui odavketid tooksid turule võõra ja odava toote, siis see viiks turu üldist taset alla,” sõnas Leis. „Eestis on olukord tõesti hea kui võrrelda Läti ja Leeduga. Kvaliteet on võrreldes lähinaabritega parem ja valik on suurem.”

Soome majandusleht Kauppalehti kirjutas täna, et Ingman on saavutanud Eesti jäätiseturul 15%lise turuosa ning kasvatab seda jõudsalt. Varem on Ingman teatanud, et plaanivad suve lõpuks kasvatada Eestis turuosa 17%ni ning tulevaks aastaks võtta vähemalt viiendiku turust.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing