Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nokia ostab Apple'iga konkureerimiseks muusikafirma

Sirje Rank 09. august 2006, 00:00

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia teatas, et ostab 60 miljoni dollariga USA firma Loudeye.

Loudeye on maailmas juhtiv digitaalse muusika platvormide ja digitaalse meedia jaotusteenuste firma. Nokia eesmärk selle ülevõtmisega on pakkuda konkurentsi Apple'ile, mis on viimasel ajal kiiresti kasvanud tänu muusikapleierile iPod. Loudeye aktsiad on USAs noteeritud Nasdaqi börsil.

Nokia pakkus ühe Loudeye aktsia eest 4,5 dollarit. Aktsia sulgus esmaspäeval USAs tasemel 1,77 dollarit. Preemia oli seega 2,5kordne.

Loudeye ostuga saab Nokia pakkuda oma klientidele igakülgset muusikaelamust alates seadmest kuni võimaluseni digitaalset muusikat osta, teatas firma.

"Inimestel peab olema võimalus neile meeldivat muusikat kätte saada igal ajal, igas kohas ja mõistliku hinna eest. Selle firmaostuga tahame selle visiooni teoks teha ning pakkuda Nokia seadme omanikele kõikehaaravat muusikaelamust 2007. aasta jooksul," ütles Nokia multimeedia haru juht Anssi Vanajoki pressiteate vahendusel.

Nokia üritab ergutada nõudlust kallimate mobiiltelefonide järele, pakkudes telefonides mitmesuguseid multimeedia lahendusi. "Apple hakkas muusikat pakkuma kõige varem, aga see rong ei ole veel läinud," ütles Soome investeerimispanga FIM Securities analüütik Jussi Hyöty Bloombergile. Ta soovitab Nokia aktsiat osta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing