Old school'i pidu ilma superhitita

Christel Karits 11. august 2006, 00:00

Status Quol käisid? Käisin. Oli selline lahe "old school'i" pidu. Rahvast oli palju. "In The Army Now'd" ei mängitud, aga teised hitid tulid ära.

Selline kiirülevaade juhuslikult vastutulnud tuttavale.

Kui aga hingest rääkida, siis ehk oleks parimad sõnad kontserdi iseloomustamiseks energia ja ühtesulamine. Kuigi jõud polnud tasakaalus, sest laval olnud viiel mehel näis väge rohkem jaguvat kui kogu nii umbes kümne tuhande pealisel publikul. (Nii palju mahutab väidetavalt kontserdipaigaks olnud Haapsalu lossihoov ja silma järgi olid tühjad vaid mõned müüripealsed kohad.)

Pean ausalt tunnistama, et pole sel suvel palju staarikontsertidele jõudnud ning seetõttu puudub lähiminevikust võrdlusmoment. Päris lava lähedal olnuna võin aga kinnitada, et igal juhul pakkus Status Quo hinnaalanduseta show'd.

Bändi esikitarristid ja lauljad Francis Rossi (57) ja Rick Parfitt (57) rokkisid tõepoolest täiega ja publik oli neil esimesest taktist peos. Ehk oli umbes samaealistel põhjamaistel eestlastel ainult raske lavalolijate tempos püsida. Leidsin endki mõttelt, et kas neil on tossu taldade all vedrud või lava ääre taha peidetud batuut. Suhe publikuga oli siiralt soe ja pikitud inglise huumoriga ning nagu kombeks anti kõigile ka kaasalaulmisvõimalus. Minu kõrval olnud nii umbes neljakümneviiene soomlasest fänn teadis kõigi superhittide sõnu peast.

Ära tulid nii "Down Down", "Whatever You Want" kui ka "Rockin' Allover The World". Poolteist tundi kestnud kontsert lõppes ühislauluga "Bye-bye-bye!". Seejärel lahkus paljude kohalolnute jaoks kultusbänd lavasügavusse ja taevas lõi helendama ilutulestikust. Oli meeliülendav retk koolipidude aega ja lavalolnud mehed näitasid perspektiivi - "The Party Ain't Over Yet!".

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing