Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ebavajalikud programmid tasub sulgeda

Enn Heinsoo 15. august 2006, 00:00

Kõik programmid, mis Windowsi käivitudes hääled sisse võtavad, on rivistatud süsteemi seadistamise tööriista poolt. Lihtsaim viis see avada on Windowsi jooksutamise aken (Run), kuhu trükkida "msconfig". Vastava akna saate avada vajutades klahvikombinatsiooni Windows+R või avades startmenüü.

Kui olete jooksutamise aknasse trükkinud "msconfig" ning vajutanud OK, avaneb teile uus aken "System Configuration Utility". Seal tuleb valida vaheleht nimega "Startup".

Näete nimekirja programmidest ja nende asukohast kõvakettal. Juba programmi nime järgi võime tunda, mida välja lülitada. Osa käivitunud tarkvarast on nähtav ka töölaua kella kõrval ja mida te sealt kinni panete, see tasub eemaldada ka "Startup"-nimekirjast.

Välja lülitada ei tasu tulemüüri ega viirusetõrjet. Küll võib välja lülitada paljusid erinevate riistvaradega kaasa tulevaid seadistusprogramme. Samas tasub jälgida, et pärast alglaadimist sellega mõni oluline omadus Windowsilt ära ei kao. Kui kaob, tuleb sinna linnuke tagasi panna ja teha alglaadimine.

Kui te ei tea, mis programmiga on tegemist, küsige nõu targema käest või ärge seda programmi puutuge. Kui aga näete protsessi nimega keylogger.exe, xxx_poland.exe, mis võiks olla teile kahjulik, lülitage see välja. Seejärel paluge IT-spetsialistil oma arvuti üle vaadata.

Veel üks võimalus on ebasoovitav tarkvara lihtsalt arvutist eemaldada. Selleks avage startmenüü seadete all "Control Panelis" tööriist "Add-Remove Programs".

Häda korral saab tarkvara ka lihtsalt kustutada. Viimane variant jäägu siiski n-ö hädapiduriks, sest niimoodi vägivaldselt tarkvara eemaldamine ei pruugi Windowsile hästi mõjuda.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:18
Otsi:

Ava täpsem otsing