ÄL: Rootsi spordifirma kolib Eestisse

16. august 2006, 07:48

Rootsi sporditarvete tootja Nordic toob oma laod Eestisse ja hakkab siin tootma.

Venemaa presidendi Vladimir Putini üleskutsed venelaste spordiväljakutele meelitamiseks sunnivad Rootsi firma Eestisse kolima, kirjutab Ärileht.

Nordic Sport Eesti valib Jüris ja Tabasalus krunti ettevõtte põhiladudele, kust hakatakse varustama sporditarvetega kogu endise Nõukogude Liidu territooriumi, ütles ettevõtte juhatuse liige Märt Liigand.

Laod tuuakse Rootsist Eestisse, sest idariikide varustamine tõotab Liigandi sõnul siin kujuneda paindlikumaks ja kasumlikumaks.

'Venemaal läheb praegu lahti ulatuslikuks staadionide ehitamiseks ja spordiinventari soetamiseks, milleks tahame õigel ajal valmis olla,' selgitas Liigand.

Putin kuulutab kodumaal ringi sõites, et sportimine aitab kaasa vene rahvuse õitsengule ning kutsub omavalitsusi spordirajatisi ehitama.

Samuti otsib Nordic Eestis tootjat alumiiniumist odadele, ketastele ja spordiinventarile. Nordicu varasem partner Malmerk Fassaadid on valmis idaturule piiramatus koguses varikatuseid ja muud inventari tootma, ütles ettevõtte juhataja Andrus Tammo. Odade ja ketaste tootmiseks Malmerkil aga tehnilisi vahendeid ei ole.

Nordicu kaubamärgi all müüakse nii istmeid, tabloosid kui ka muu hulgas näiteks korvpalle, tõstekange ning viskeodasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing