Börsiülevaade: Klementi ajaloo kõrgeimal tasemel

16. august 2006, 10:16

Klementi (uue nimega PTA Grupp) aktsia peaks hetkel liikuma Tallinna börsil ajaloo kõrgeimal tasemel.

Eile lõpetas aktsia 2,95 eurol (46,15 kroonil), andes rõivaste tootja- ja jaemüügiga tegeleva firma turuväärtuseks ligi 90 miljonit krooni.
Siiani on Klementi oma 34% tõusuga käesoleva aasta konkurentsitult edukaim Tallinna börsi aktsia.

Klementi aktsia keeras tõusule möödunud esmaspäeval vahetult pärast teise kvartali majandustulemuste avaldamist.

Ettevõtte teise kvartali käive ulatus 30 miljoni kroonini, kasvades aastataguse perioodiga võrreldes 16%. Käibekasvule aitas kaasa Eesti ja Läti turg, kus käibekasv ulatus vastavalt 38% ja 83%ni.

Pidurit tõmbas aga taandumine arenenud turgudelt. Klementi ei müü enam toodangut Rootsis ja Norras ning ka Soome turult on hakatud väljuma (teises kvartalis langes seal müük praktiliselt poole võrra). Selle asemel plaanitakse aga avada uusi kauplusi Lätis ning laieneda Leedu, Ukraina ja Venemaa turule.

Möödunud aasta teise kvartali 0-kasumi asemel teeniti tänu jaemüügi kasvule ja efektiivsuse paranemisele seekord 2,6 miljonit krooni kasumit.

Kuna Klementil on 18,6 miljoni krooni kohta 40 miljoni krooni eest kohustusi, võib suurte laienemisplaanide elluviimiseks teha aktsiaemissiooni. Praegune positiivne meelestatus peaks selle jaoks igati sobima.

Kuna Klementi majandustulemused võivad hetkel paremuse poole pöörata, on tegemist siiski aktsiaga, mis sobib vaid suure riskitaluvusega investorile, kel on vaba raha nn mängimiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing