Eesti Posti eksjuhi Alo Streimani kaatriäri on pankroti äärel

16. august 2006, 10:44

Möödunud reedel algatas Harju maakohus Eesti Posti eksjuhi Alo Streimani kaatriäri pankrotimenetluse, nimetades ajutuseks halduriks Indrek Lepsoo.

Kohus arutab pankrotiavaldust 31. augustil. Seniks peatas kohus ScandiNaval Boatsi vara sundmüügi ning keelas võlgnikul ka ilma halduri nõusolekuta oma vara käsutada.

Ajutine haldur selgitab augusti lõpuks välja, kui palju vara kaatrifirmal alles on ja kas see katab pankrotimenetluse kulud. Ühtlasi tuleb Indrek Lepsool anda hinnang maksejõuetuse tekkimise põhjuste kohta.

Juba 2004. aasta teises pooles ähvardas Julianus Inkasso Agentuur kaatrifirmat kohtuga ning koondas nõudeid. Tookord tõdes inkassofirma juhatuse liige Tarvo Rahumägi, et on alust kahtlustada vastutustundetut suhtumist partnerite rahasse, suutmatust ettevõtet majandada või mõlemat.

Tänavu maikuus õnnestus Julianusel Alo Streimaniga võlgade tasumises kokku leppida ning Julianuse klientidele on ScandiNaval Boats raha ära maksnud. Sellele vaatamata on aga maksehäireregister ScandiNaval Boatsi võlgadest siiani punane.

Võlgu ollakse nii sideteenuste ja nelja liisingu eest kui ka Incure Inkasso, Mentor Inkasso, Intrum Justitia ning Merxi klientidele. Suurimad maksehäired mahuvad vahemikku 50 000 - 200 000 krooni. Eilse seisuga oli ScandiNaval Boatsi maksuvõlg 293 392 krooni, millele lisandus intressivõlg.

ScandiNaval Boats eksportis mullu lõviosa paatidest. Müüdud 225 paadist osteti Eestis ära alla kümne.

Eesti Päevaleht kirjutas 2003. aastal Alo Streimani tööst Eesti Posti juhina järgmist: 'Ligi poole miljoni kroonine remont oma korteris, naise õpingute kinnimaksmine, suured preemiad noortele sekretäridele, ühtede ja samade firmadega sõlmitud kallid lepingud.'
<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_S/Alo streimann_4_indrek_181999.jpg#600#401#Alo Streiman ScandiNaval paaditehases>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing