Galvex müüdi 2,5 miljardi krooni eest

Martin Hanson 17. august 2006, 00:00

Muuga sadamas asuva metallide galvaniseerimistehase omaniku Galvex Grupi tegevjuht Manfred Buck on selle lahenduseni jõudmisega rahul, sest ligi pool aastat kestnud reorganiseerimine on nüüdseks lõppenud ning edaspidi saab pöörata põhitähelepanu vaid tulevikule.

Osaluse müük lõpetas Galvex Estonia OÜ pankrotikaitse menetlused New Yorgi kohtus ning viis varad üle Silver Pointile. Silver Pointi esindaja Londonis Terry Hughes ütles, et Silver Point on olnud Galvexiga seotud juba 2005. aasta novembrist ja on lühikese aja jooksul näinud ettevõtte äritegevuses olulisi muudatusi.

"Galvexi juhtkonnal on selge nägemus ettevõtte arenguperspektiividest ja me toetame Galvexi juhtkonda täielikult edasiste plaanide elluviimisel," sõnas Hughes. See, kas SPCP jääb Galvexi omanikuks pikemaks ajaks või müüb oma investeeringu varsti edasi, pole siiani selge.

"Tehas on terve aasta jätkanud tavapärast tootmist ning osaluse müügi lõplik kinnitamine võimaldab jätkata tootmis- ja müügitegevust ilma ebasoodsate kõrvalmõjudeta," sõnas Galvexi kommunikatsioonijuht Moonika Lamp.

Küsimusele, kas tulevaseks Galvexi omanikuks võiks olla Venemaa suurim metallitehas Severstal, vastas Lamp, et Galvexil on Severstaliga tavapärased ärisuhted, mille raames ostab Galvex toormaterjali. "Severstal ei ole seotud Galvexi omandisuhetega," kinnitas Lamp.

Ettevõtte omanike ja võlausaldajate vahelise vaidluse tõttu allutati Galvex Grupi ettevõtted 17. jaanuaril New Yorgi kohtus pankrotikaitse menetluse alla. Kokkuleppel kohtuga lahendati vaidlus Galvex Grupi ettevõtete osaluse müügiga kohtu korraldatud oksjonil, mille võitjaks kinnitati 6 miljardi dollarilise varahaldusportfelliga Silver Point Capital Partnersi Hollandi tütarfirma.

Galvexi raskused algasid 2005. aastal. Et saneerida ettevõtet ning katta tekkinud võlgu, kaasati Galvexi omanikeringi USA investeerimispank Silver Point Capital Partners.

Galvexi tootmisüksus toodab pool miljardit tonni galvaniseeritud terast aastas ning omab head ligipääsu mere-, auto- ja raudteetranspordi kaudu. Galvexi peamised sihtturud on Euroopa Liidu liikmesriigid, SRÜ riigid ja Ameerika Ühendriigid.

Kas Galvexi eest makstud 2,5 miljardit krooni on õiglane hind?

Ma olen kindel, et see on õiglane hind.

Mis on Silver Pointi edasine plaan?

Strateegilise investorina on meie plaan lõpuks müüa.

Kas Venemaa suurim metallikontsern Severstal on Galvexi vastu huvi tundnud?

Severstali huvi selle ettevõtte vastu on meediast palju kordi läbi käinud.

Milliseks hindate investeeringu riski?

Me oleme seisukohal, et tegemist on äärmiselt tulusa ostuga.

Kas Silver Point on varem metallurgiaettevõtetesse investeerinud?

Me oleme sellesse sektorisse varem investeerinud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:11
Otsi:

Ava täpsem otsing