Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ossipenko poole joondu!

Meelis Mandel 18. august 2006, 00:00

Milline võiks välja näha Nikolai Ossipenko soovituskiri? Ekspolitseinik, nüüdne edukas Ida-Viru ettevõtja. Saan ja jään alati saama Narva, Kohtla-Järve ning Jõhvi teedehoolduseks kulutatavaid sadu miljoneid kroone.

Ossipenko juhtum on õpikunäide, kuidas elanike maksuraha voolab ühe inimese näpunäidete järgi. Nii nagu Võru ehitusraha läheb Meelis Munski ettevõttele või Saaremaal ei toimuvat midagi ilma Vjatšeslav Leedo ja Prits Liblikuta. Ainult et Ossipenko puhul on asi nahaalsem. Kusjuures polegi põhjust süüdistada Ossipenkot, keda ajab tegutsema ärimehe ürgne rahateenimise tung, vaid omavalitsuste juhte.

Kuidas saab Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov veel ametis olla pärast rahvusvaheliseks riigihankeks nimetatud farssi, kus Ossipenko üks firma konkureeris teisega ja ühelt tema firmalt saadud hinnakalkulatsioon oli aluseks teisega lepingu sõlmimisele? Ja see kõik toimub pärast seda, kui Riigikontroll ning riigihangete amet on Ossipenkoga varem sõlmitud lepingutes tõsiseid rikkumisi leidnud.

Mullu tegi Põhjarannik aprillinalja, kutsudes üles nimetama Kohtla-Järve Virula väljak ümber Nikolai platsiks. Ossipenko kaebas seepeale lehe kohtusse, sest see naeruvääristavat teda. Hästi. Pakun teise, vähem naeruväärse koha Ossipenko tunnustamiseks: Kohtla-Järve linna vapi ja lipu. Nende põhikujund on kaldjoon, mida linnavalitsus selgitab kui kaldšahtide ja terrikoonikute sümbolit. Vale puha. See sümboliseerib kaldteed, millel Nikolai Ossipenko linnakassal liugu laseb.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing