Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tartu ehitustel põimuvad linnajuhtide äri- ja sugulussuhted

Kristina Traks 18. august 2006, 00:00

Tigutorniks ristitud kõrghoonet ehitab AS Linnaehitus, mille nõukogu juhib Tartu linnavolikogu aseesimehe Hannes Astoki tädipoeg Alar Kroodo. Seos Tartu linnavolikogu ja Linnaehituse vahel ilmneb ka mitme Tartu linnas arendamist ootava krundi omanikfirma Kvintett Kinnisvara OÜ kaudu, mille juhatusse kuulub peale Alar Kroodo ja Linnaehituse juhataja Kalev Kase ka Tartu linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni esimees Verni Loodmaa.

Detailplaneeringu järgi peaks Tartusse aadressile Väike-Turu 5 kerkiv Tigutorn olema kõige rohkem 70 meetrit kõrge, kuid Linnaehitusele andis linnavalitsus loa seal püsti panna 90 meetri kõrgune hoone.

Linnavalitsuse istungit, kus otsustati Linnaehitusele detailplaneeringust 20 meetrit kõrgema maja ehitamist lubav ehitusluba anda, juhtis linnapea kohustes Hannes Astok.

Hannes Astokit ja Alar Kroodot ei õnnestunud eilse päeva jooksul telefonitsi tabada.

Üleeile otsis politsei Tartu linnavalitsusest dokumente, mis on seotud Tigutorni detailplaneeringu ning ehitusloaga. Tartus linnaplaneeringuid kureeriv abilinnapea Anto Ili ütles, et politsei ei soovinud muud kui koopiaid dokumentidest. "Arvuteid nad kaasa ei viinud, linnavalitsuse töötajatelt ütlusi ei võtnud," rääkis Ili. "Juhatasime nad linnavalitsuse arhiivi, kus nad said soovitud dokumentidest koopiad teha."

Ili ütles, et Tartu linnavalitsuses on Tigutorni kõrgusega seonduvat mitu korda arutatud ning linnavalitsuse hinnangul ei ole mindud vastuollu majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega, mille järgi hoone täiskõrgust mõõdetakse alumise korruse põrandast kuni viimase korruse vahelaeni. "See osa, mis Tigutornis ületab 70 meetri piiri, on vaateplatvorm, rohkem nagu iluasi," ütles Ili. "Loomulikult pole otsus lubada sellist asja seotud mingite isiklike või sugulussuhetega, sellise otsuse tegi linnavalitsus."

Verni Loodmaa sõnas, et ta ei oska arvata, kes võiks olla eilse "rünnaku" taga. "Tartu kesklinna kerkib Tigutorni näol ilus hoone, miks peaks keegi selle vastu olema," sõnas ta. Tigutorni arendusprojekt maksab 240 miljonit krooni ja hoone peaks valmis saama järgmise aasta lõpuks.

Kes kriminaalasja Tigutorni detailplaneeringu ja ehitusloa erinevuse uurimiseks algatas, pole teada. Umbes kuu tagasi sai Tartu linnavalitsus anonüümse pöördumise, kus kirjeldatakse väidetavaid mahhinatsioone detailplaneeringutega Tartus.

Kvintett Kinnisvara arendusplaanide kohta ütles Loodmaa, et selle aasta kevadel kinnitas Tartu linnavalitsus detailplaneeringu, mille alusel Kvintett Kinnisvara võib Turu jalakäijate silla lähedusse ehitada kuni 15 korrusega kõrghoone. Tänavu jaanuaris asutatud Kvintett Kinnisvara ostis kõnealuse kinnistu samuti tänavu kevadel.

Vaid paar aastat tagasi soovis naaberkrundi omanik samuti Emajõe äärde 15 korrusega kõrghoonet ehitada, kuid tookord seisis Tartu linnavalitsus sellele plaanile kindlalt vastu, sest vaid mõnisada meetrit praegu planeeritavast kõrghoonest eemale jääv hoone ei sobivat Tartu linnapilti.

Loodmaa sõnul ei saa seoses tema ametikohtadega volikogus ja Kvintett Kinnisvaras rääkida huvide konfliktist, sest Kvintett Kinnisvara krundile kõrghoonet lubavat detailplaneeringut menetleti täpselt samamoodi nagu kõiki detailplaneeringuid Tartu linnas.

"Ma ei näe ka põhjust, et ma linnavolikogu liikmena peaksin lõpetama igasuguse äritegevuse, see oleks ju absurd," lisas ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing