Uued filmid täis põnevust ja musta huumorit

Christel Karits 18. august 2006, 00:00

Coca Cola Plaza kavva lisanduvad tänasest põnevusfilm "Miami Vice" ja must komöödia "Täname suitsetamast".

"Miami Vice" on pingeline kinoversioon 80ndate samanimelisest kultusseriaalist ning selle lavastajaks ja stsenaristiks on sarja looja Michael Mann ise. Peaosades näeme Colin Farrelli ja Jamie Foxxi.

Sonny Crockett ja Ricardo Tubbs on kaks suhteliselt erineva tööstiiliga Miami politseinikku, kes püüavad narkoparuneid, relvakaupmehi ja muid hästivarustatud ja halastamatuid kurikaelu, kelle haare on Floridas üsna tugev.

Crockett on hulljulge riskeerija, kuid kunagi pole riskid olnud nii suured kui nüüd, kui tal tekib suhe Isabellaga (Gong Li), kes on juhuslikult suurima kohaliku narko- ja relvakaupmehe naine. Käsiloleva juhtumi uurimine ajab mehed viimasele piirile ja kaugemalegi. Crockett ja Tubbs lähevad sinna, kus nende ametimärkidest enam mingit kasu ei ole ning kus piir meeste tegeliku identiteedi ja fabritseeritud legendi vahel muutub üha ähmasemaks.

Teist täna esilinastuvat filmi "Täname suitsetamast" on nimetatud kõrge tõrvasisaldusega mustaks komöödiaks. Nick Naylor (Aaron Eckhart) on USA tubakatööstuse hääletoru, propagandaproff, kelle tööks on tubakatootjate ja sigaretisõprade õiguste kaitsmine tänapäeva tervislikus maailmas. Nick püüab veenda avalikkust, et suitsetamine on lahe. Agressiivse kampaania õnnestumiseks palkab Nick Hollywoodi superagendi Jeff Megalli (Rob Lowe), et reklaamida suitsetamist ka suurel ekraanil. Õhutades niimoodi veelgi enam tubakavastase senaatori Ortolan K. Finistirre'i (William H. Macy) viha ning tõmmates endale uuriva ajakirjaniku Heather Holloway' (Katie Holmes) terava tähelepanu. Aeg-ajalt poeb mehele siiski hinge kahtlus, millise mulje jätab selline tegevus temast ta pojale Joey'le.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing