Euroopa börsid: naftasektor kogub tuure

18. august 2006, 12:49

Israeli ja Liibanoni relvarahu sõlmimise peale terve nädala odavnenud nafta hind ja naftasektori aktsiad on leidnud täna põhjust tõusuks.

Naftabarreli hind on New Yorgis tõusnud 1,2% (70,88 dollarini), kuna investorid on hakanud muretsema orkaanihooaja pärast, mille kulminatsioon peaks saabuma järgmisel kuul.
Nimelt valitseb oht, et orkaanid võivad sarnaselt möödunud aastatega halvata suuremal või vähemal määral naftatootmise Mehhiko lahes ja tekitada kütusekriisi.
Lisaks suruvad Ühendriigid ÜRO Julgeolekunõukogule peale, et viimane kehtestaks Iraagile majandussaktsioonid, kui too ei lõpeta 31. augustiks uraani rikastamist.

Royal Dutch Shelli aktsia on Londoni börsil üles roninud 1,3%, tasemeni 1876 penni, ja BP Plc 1,1%, liikudes 615,5 pennil.

Online-kasiinooperaator PartyGaming on langenud 2,6%, tasemeni 110,5 penni, kuna Hollandi pank ABN Amro kärpis aktsia reitingut 'osta'-lt 'hoia'-le.

Euroopa turgude juhtivad indeksid liikusid keskpäeval enam-vähem eilsete sulgemistasemete juures.

Mõnevõrra on investoreid täna ärritanud teade, et Hiina keskpank tõstis inflatsiooni ohjamiseks laenumäära 5,85%-lt 6,12%ni.
Investoritele on nimelt oluline, et maailma suurima rahvaarvuga majandus õitseks jõudsalt edasi ning tarbiks üha rohkem kaupu ja teenuseid.

Kuna täna on kuu kolmas reede, lõppevad paljud tulevikutehingulepingud (optsioonid- ja futuurid), mis võib tekitada turul lühiajalisi ebaharilikke käibeid ja liikumisi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing