PM: Ministeerium näeb Tartu linna töös uue tornmaja soosimist

21. august 2006, 07:50

Majandusministeerium leiab esialgsetele andmetele tuginedes, et andes ehitusloa uuele kõrghoonele, on Tartu läinud vastuollu linna detailplaneeringuga.

Uurimaks, kas Tartusse Emajõe kaldale veekeskuse taha kerkivale uuele, 23korruselisele kõrghoonele ehitusluba andes on linnavalitsus rikkunud detailplaneeringut ning kas see tornmaja on 20 meetri jagu planeeringus lubatud 70 meetrist kõrgem, otsis politsei möödunud nädalal Tartu linnavalitsuse läbi, kirjutab Postimees.

Riiklikku ehitisregistrisse on Tartu linnavalitsuse ametnik Tigutorni kõrguseks sisestanud 89,92 meetrit ja, nagu osutab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Kati Kõrbe, sai see ametnik kõrguse võtta hoone projektist.

Et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile pole veel tehtud järelepärimist Tigutorni puudutavate küsimuste kohta, ei ole Kõrbel olnud põhjust tutvuda ei detailplaneeringu, projekti ega ehitusloaga. Esialgse informatsiooni põhjal leidis ta siiski, et detailplaneeringu ja väljastatud ehitusloa vahel on ebakõla.

Kõrbe sõnul arvestatakse ehitise kõrguse määramisel hoone kõrgeimat osa, mille hulka kuuluvad ka ventilatsioonikamber, liftišaht jne – ühesõnaga hoone püsivad osad. Teisaldatavad agregaadid ja kliimaseadmed saab lugeda seadmeteks, mitte aga nende ümber ehitatud hooneosi.

Tallinna Tehnikaülikooli ehitiste projekteerimise instituudi direktor professor Kalju Loorits ütles, et tudengitele õpetab ta näiteks tuulekoormuse määramisel, et kõrgus võetakse maapinnast katusekarniisi ülaservani näiteks Lasnamäe lameda katusega üheksakorruseliste majade puhul, viilkatusega majal aga katuse harjani.

Veel märkis ta, et Tallinna Oleviste kiriku kõrgust mõõdetakse ikka tipuni välja, mitte pööningu vahelaeni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing