Ansip tänas Islandit, kes tunnustas esimesena Eestit 15 aastat tagasi

22. august 2006, 15:48

Peaminister Andrus Ansip võttis täna Stenbocki majas vastu Eestis kolmepäevasel visiidil viibiva Islandi peaministri Geir H. Haarde.

Ansip tänas Islandit 15 aastat tagasi Eesti iseseisvuse taastunnustamise eest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

'Island oli esimene riik, kes tunnustas Eesti riigi iseseisvumise taastamist. Tolle aja olusid arvestades ei saanud see otsus tulla kergelt. Täname teid väga toona avaldatud tunnustamise eest, mis suunas Eesti arengut,' ütles Ansip.

Islandi peaminister nentis, et Eesti iseseisvuse tunnustamine ei väljendanud ainult valitsuse, vaid riigi elanikkonna toetust laiemalt. 'Ma olen väga rõõmus, et Island toona kiiresti reageeris, kuid veelgi rõõmsam olen ma nüüd, nähes milline areng Eestis toimub,' ütles ta.

Ansip märkis, et kiire arengu läbinud Island on Eesti jaoks hea eeskuju. 'Island on Eesti jaoks väga hea näide, kuidas väike riik saab kiiresti areneda. Meil on teilt õppida, kuidas kiiremini jõuda viie Euroopa kõige rikkama riigi hulka,' lausus ta.

Islandi peaminister nentis, et ei pea olema suur riik selleks, et olla edukas. 'Islandile on toonud edu ja jõukust majanduse liberaliseerimine,' märkis Haarde. Viimaseks näiteks Islandi liberaalsest majanduspoliitikast on tööjõuturu avamine, mida Eesti peaminister kõrgelt tunnustas. Ansip tutvustas Islandi kolleegile ka olukorda Eesti tööjõuturul. Ta märkis, et kui kümmekond aastat tagasi oli siinseks probleemiks tööpuudus, siis nüüd on selleks tootlikus.

Pärast kohtumise lõppu siirdusid peaministrid Islandi väljakule, kus kell 13 avati välisministeeriumi hoone fassaadil Eesti taastunnustamise mälestustahvel. Graniittahvlile on eesti, islandi ja inglise keeles raiutud tekst: „Islandi Vabariik tunnustas 22. augustil 1991 esimese riigina Eesti Vabariigi taasiseseisvumist”. Peaministrid esinesid kõnedega mälestustahvli avamisele järgnenud vastuvõtul.

Islandi peaminister jõudis täna kohtuda ka president Arnold Rüütliga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing