Hansapank alustas õppelaenulepingute sõlmimist

22. august 2006, 12:13

Hansapanga kontorites ja hanza.netis algas tänavuseks õppeaastaks õppelaenulepingute sõlmimine. Suurim võimalik õppelaenusumma on 20 000 krooni, teatas pank.

Seb Ühispangas saab õppelaenulepinguid sõlmida alates 28. augustist kuni õppeaasta lõpuni.

Hansapanga õppelaenu arendusjuhi Anu Vaino sõnul võttis möödunud õppeaastal Hansapangast õppelaenu ligi 17 000 tudengit. Kõigist uutest õppelaenuvõtjatest sõlmis lepingu Hansapangaga 65% - ligi 7200 tudengit.

'Esmakursuslaste seas on laenuvõtmise aktiivsus olnud aastate lõikes kõige stabiilsem. Just neil on kulutusi seoses õppima asumisega kõige rohkem ja tavaliselt ei ole tudengitel siis ka veel lisasissetulekut,' rääkis Vaino.

Kui kõik õppelaenu saamiseks vajalikud tingimused on täidetud, kannab pank laenusumma esmataotleja kontole 1.oktoobril.
Tudengitele, kes on võtnud õppelaenu eelmisel aastal ja on lepingus avaldanud soovi täiendavate laenusummade saamiseks ilma eraldi taotluseta, kannab Hansapank õppelaenu automaatselt kontole.

Automaatne kanne tehakse 15.-30. septembril, pärast seda, kui kool on kinnitanud õppuri tudengistaatust ja ka muud laenu saamiseks vajalikud tingimused on täidetud. Kui tudeng ei soovi tänavu laenu saada või soovib muuta väljastamise tingimusi, tuleb esitada pangale vastav taotlus hiljemalt 14. septembriks.

Õppelaenu saavad taotleda täiskoormusega ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutsekoolis Eestis või välismaal õppivad tudengid. Laenulepinguid saab sõlmida kõigis Hansapanga kontorites ja hanza.netis.

Õppelaenu tagatiseks on kahe Eesti Vabariigi kodaniku või Eestis alalise elaniku elamisloa alusel viibiva isiku käendused või kinnisvara. Käenduslepinguid saab sõlmida hanza.netis ja kõigis Hansapanga kontorites.

Õppelaenu taotlusi võetakse sel õppeaastal vastu kuni 31. maini 2007.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing