Golfiärimeeste paari aasta tagused plaanid on teoks saamas

Krista Taim 23. august 2006, 00:00

Tallinna külje all on kolm väljakut, Pärnu lähistel samuti kolm, lisaks Otepää, Haapsalu ning ehitusjärgus Kuressaare. Mängijate puuduse üle golfiväljakud ei kurda. Mida rohkem väljakuid, seda suurem huvi mujalt siia mängima tulla, ja teisalt on kasvanud ka eestlaste golfilembus.

Täna avab Estonian Golf & Country Club (EGCC) 27 rajaga golfi-, puhke-, spordikompleksi Jõelähtmel. 80 miljonit krooni maksma läinud kompleks asub mere ääres, maalilisel Rebala muinas- ja kultuurmaastikul. Üle 40meetrise kõrgusevahega golfirajad paiknevad terrassitaoliselt alla Soome lahe randa laskuval 130 hektari suurusel maa-alal.

EGCC presidendi Mait Schmidti sõnul loob tippväljaku valmimine võimaluse tuua Eestisse esmakordselt elukutselisi mängijaid ja korraldada profiturniire. "Meie ambitsioon on kahetine - esiteks avada golf pealtvaatajatele ja astuda pikk samm edasi golfi harrastuse suurendamisel Eestis. Vaid tippude vahetu nägemine toob radade äärde vaatajaid ja hilisemaid järgijaid. Teiseks soovime avardada rahvusvahelist golfiturismi ning saada lisaks soomlastele siia mängima ka harrastajaid Rootsist, Saksamaalt ja Suurbritanniast," ütles Schmidt.

Baltimaade vanima, Niitvälja Golfiklubi väljaku juhi Rein Sibula sõnul on uute väljakute tulek vaid tervitatav, sest tõsised golfisõbrad tahavad mängida paljudel väljakutel. Samas ei oodata, käed rüpes, vaid arendatakse ka ise olemasolevat. Kui praegu on Niitväljal 18 rada, siis tuleval aastal avatakse veel viis. Plaanis on jätta vanadest radadest viis vabaks, kus saaks kätt harjutada kõik huvilised. Sibula sõnul on klubis üle poole tuhande liikme, kellest enamik on eestlased.

Tallinna külje all asuval Suuresta golfiväljakul on valmis üheksa rada ja tuleval suvel peaks lisanduma teist sama palju. Suuresta golfi klienditeenindaja ehk caddiemaster Kelli Kulles on tuleviku suhtes optimistlik ning usub, et mõne aasta pärast on neil 27 rada ja puhkemaja. Praegu on liikmeid 200 ja nende arvu kasvades kiirenevad ka laienemisplaanid.

Kaks aastat tagasi Otepääle ehitama hakatud golfikeskusest on valmis ja avatud üheksa rada ning peetud sel suvel juba kolm võistlust, septembris on tulemas golfimaraton. Liikmeid on klubil üle 260. Otepää golfiklubi tegevjuhi Kaarel Sibula sõnul on järgmise aasta augustiks kõik plaanitu valmis: 18rajaline golfikeskus koos klubihoonega. "Laenukoormus on meil väike. Oleme läbi saanud ja ehitanud kõik emissiooni rahaga," selgitas Sibul.

Ehitusjärgus on ka Haapsalu külje all asuva Tikasoo golfiväljaku projekt. Avatud on üheksa rada, pluss õppe- ja harjutusrada. Kuid tulevikuplaanides terendab 27rajaline suure spordikompleksiga golfiväljak. Haapsalu golfiklubi presidendi Heikki Simoineni sõnul läheb ettevõtmine ülesmäge: "Meil on mängijaid ja võlgu pole."

Kõvasti on populaarsust ja liikmeid kogunud Pärnu külje alla asuv Audru golfiklubi ning hästi läheb ka Valgeranna golfiklubil. Kibe ehitus käib aga Saaremaal ning maha pole maetud ideed teha Tahkuranda suur golfikompleks.

Vahepeal omanikke vahetanud projekt sai uue hingamise, kui seda asus vedama ASi Wendre omanik Peter Hunt.

Paraku pole edasiliikumist märgata Piritale Lillepi parki kavandatud väljaku puhul. Vaikus on ka Raadil, kuhu Tartu vald soovis golfiväljakut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing