Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tasuta tarkvara AxCrypt aitab kaitsta dokumente

Enn Heinsoo 24. august 2006, 00:00

Erinevatele Windowsi operatsioonisüsteemi versioonidele mõeldud dokumentide ja kataloogide kodeerimise tarkvara AxCrypt võimaldab tasuta oma andmeid kaitsta.

Alles Windows XP-sse ja 2000sse on ehitatud dokumentide ja kataloogide kaitsmise meetodid. Tasuta saadava AxCrypti puhul ei ole aga oluline, kas kõvaketas on uuema või vanema andmepaigutusega. Samuti töötab tarkvara ilusti ka Windows 98 ja Milennium Editioni puhul.

Tarkvara kasutamise teeb mugavaks võimalustele ligipääsemine, kui teha paremklikk soovitud dokumendil või kataloogil. Pärast tarkvara paigaldamist saab paremklikiga ilmuvast rippmenüüst valida dokumendi krüpteerimise või dekrüpteerimise.

Dokumente ja katalooge saab kaitsta ka võtmefaili abil. Võtmefail on dokument, kus on kirjas krüpteerimisvõti, mille kohaselt on dokument või kataloog kodeeritud.

Sedasi kodeeritud dokumendile saab ligi ainult võtmefaili kasutades. Saavutatav andmekaitse on arvestatav, kuna võtmefaili saab hoida näiteks oma USB-mälupulgal, mille võib suva järgi ära peita.

Sisemiselt kasutab AxCrypt 128bitist kodeerimisvõtit, kuid selle turvalisuse saavutamiseks tuleb programmile anda ka 128bitine suvalistest andmetest koosnev võti. Lihtsaim viis selle saavutamiseks on lasta programmil luua endale võtmefail, mida saab siis vajadusel mõnel andmekandjal peita.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:13
Otsi:

Ava täpsem otsing