EPL: Kõrgessaare kalatehase pankrotiga kaotab töö ligi sadakond inimest

24. august 2006, 07:42

Hiiu Kalatööstuse OÜ juhataja Agu Laanemets esitas esmaspäeval Lääne maakohtule avalduse, et kuulutada ettevõte pankrotis olevaks.

'Pankrot on vältimatu,' sõnas Laanemets. Tootmist taas alustada on tema sõnul võimatu, sest toodangu ehk sprotikonservi saaks müüa omahinnast krooni võrra odavamalt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ettevõtet pole õnnestunud ka maha müüa.

Seoses tehase pankrotti minekuga kaotab töö ligi sada inimest, kes on märtsikuust saadik, mil tehas tootmise lõpetas, istunud vahelduva eduga miinimumpalgaga puhkusel, siis korralisel ja lõpuks kaks kuud palgata puhkusel.

Laanemetsa sõnul on suve jooksul töölistele kõik saadaolevad rahad välja makstud ning ettevõtte maksukoormus kasvanud ei ole.

Hansapangale võlgneb Hiiu Kalatööstus 20 miljonit krooni, maksuametile 1,5 miljonit. 'Maksuametile tiksub intress tuhat krooni päevas, midagi pole teha,' täheldab Laanemets.

Viru Kalatööstuse omanikud Agu Laanemets ja Eduard Kotljarov ostsid perekond Kõuhkna pankrotistunud ASi Dagotar Kõrgessaare ja Lehtma kalatehased eelmise aasta mais 23,5 miljoni krooni eest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing