Põhjarannik: Vene tolli lauskontroll ummistab piiri mõlemalt poolt

24. august 2006, 08:16

Venemaa Ivangorodi veokite tollipunkt kehtestas veoautode lauskontrolli, mille käigus laaditakse kogu kaup käsitsi koormast maha ning seejärel taas tagasi.

Uus kord, mida varem nimetati ajutiseks, tekitab aga kilomeetrite pikkusi järjekordi nii Narva all kui Ivangorodis, kirjutab Põhjarannik.

Kingissepa tolli pressiesindaja Julia Korolkova ütles Põhjarannikule, et kui juulis selgitati autode sajaprotsendilist tollikontrolli president Vladimir Putini korraldusega lüüa tolliteenistuses kord majja, siis nüüd nimetatakse sellist tööreþiimi igapäevaseks. Korolkova sõnul lõpetas Putini korraldusel saadetud ametlik Moskva komisjon Ivangorodis ja Kingissepas küll töö, ent mõned teenistused, näiteks sisejulgeolekuga tegelev üksus, jätkavad kontrollimist.

'Kogu Loode tolliteenistus on pehmelt öeldes rappumas, toimuvad töötajate väljavahetamised. Keegi midagi täpselt ei tea, mingit selgust pole ning säärane olukord kestab veel umbes nädala,' tunnistas pressiesindaja.

Pingeline olukord on nii negatiivselt mõjutanud Vene tollitöötajaid, et nüüdseks on tekkinud pikk järjekord ka Narva jõe idakaldal nendest autodest, mis tahavad Venemaalt Eestisse lahkuda. Ooteaeg Vene-Eesti piiril võib ulatuda kuni kahe ööpäevani ning mida lähemal on nädalalõpp, seda pikem järjekord.

Pressiesindaja sõnul jõuab Vene toll kontrollida praegu ööpäevas 120-130 Eestisse siirduvat veokit ning venelased loodavad läbilaskevõimet suurendada 200 autoni kummaski suunas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing