Ryanair nõudis lendude tühistamise eest kolm miljonit naela

25. august 2006, 16:01

Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair nõudis Briti valitsuselt 3 miljonit naela (69 miljonit krooni) hüvituseks terroriohu tõttu lendude tühistamise kahjusid.

Kahju tekkis broneeringute tühistamise ja tegematajätmise tõttu ajavahemikul 10.-16. august, vahendas etv24 Reutersit. Ryanair teatas, et annetaks saadava hüvitise heategevusele.

Briti transpordiministeerium teatas, et Ryanairil ei ole hüvitise nõudmiseks seaduslikku alust.

Ryanair väljendas rahulolematust ka julgeolekumeetmete karmistamise üle Briti lennujaamades. 'Mida kauem need täiendavad, juba mõttetud ja ebatõhusad julgeolekumeetmed Briti lennujaamades säilivad, seda rohkem Briti reisijad ja külastajad kannatavad mittevajalike järjekordade, hilinemiste ja lendude tühistamiste tõttu,' ütles ettevõtte juht Michael O"Leary.

Ryanair õhutas eelmisel nädalal teisi lennufirmasid Briti valitsust hüvitise saamiseks kohtusse kaebama. British Airways teatas, et ei tee seda.

Juulis pöördus Ryanair Eesti majandusministeeriumi poole, et sõlmida ministeeriumi ja Tallinna lennujaamaga kolmepoolne leping lendude alustamiseks Tallinna. Augustis teatas ettevõte, et Tallinna lennujaama praeguse hinnataseme juures ta siia lendama ei hakka. Läbirääkimised majandusministeeriumiga siiski jätkuvad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing