Merko Ehitus sai valmis Viimsi keskkooli uue hoone

28. august 2006, 12:25

Merko Ehitus teatas täna Viimsi keskkooli uue hoone lõplikust valmimisest, ehituslepingu mahuks oli 182 miljonit krooni.

Ehitusleping Viimsi valla ja Merko Ehituse vahel sõlmiti möödunud aasta aprillis, ehitust takistas pikaleveninud kohtuprotsess.

Uues koolimajas on 89 940 kuupmeetrise kubatuuri juures 18 197 ruutmeetrit põrandapinda. Ehitise juurde kuuluvate teede ja platside maht on 14 933 m2. Tehniliselt keerukas ehitis sisaldab ujulat, klaaskatuse ja veeseinaga aatriumi ning suurejoonelist spordikompleksi.

'Kuna projekt oli väga nõudlik ja keerukas, oli projekteerimis-ehitusstaadiumis tellijaga parima lahenduse väljatöötamine suur väljakutse,' ütles Merko Ehituse projektijuht Eiki Rump pressiteate vahendusel. 'Projekti muutis eriti huvitavaks monteeritavate elementide rohkus ja sellest tulenev keerukus. Pea iga seinapaneel oli omaette isiksus.'

Hoone kõige omapärasema lahendusena toob Rump välja välisfassaadi raudkloriidiga töödeldud betoonviimistluse, mis näeb välja nagu puit.

'Kindlasti oli suurimaks väljakutseks kogu hoone montaaž ja logistika. Projekti detailirohkus tähendas seda, et iga üles seatav erimõõdus detail pidi õigeaegselt kohale saabuma,' kommenteeris Tomy Saaron, Merko Ehituse objektijuht. 'Standardseid lahendusi ja detaile praktiliselt polnud.'

Merko Ehituse projektidirektor Anti Makson nimetas ehituse õigeaegse valmimise võtmeks head koostööd nii Viimsi Vallavalituse, SEB Ühisliisingu, ehitusjärelvalve kui ka erinevate alltöövõtjate vahel.

AS Merko Ehituse kontserni konsolideeritud käive 2005. aastal oli 3,2 miljardit krooni ja selle aasta esimesel poolaastal 1,7 miljardit krooni. Ettevõtte annab tööd keskmiselt 831 inimesele. AS Merko Ehitus tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus ning ettevõtte aktsiad on noteeritud Tallinna Börsil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing