Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ukraina endine peaminister üheksaks aastaks vangi

28. august 2006, 14:59

USA ringkonnakohus mõistis reedel Ukraina endisele peaministrile rahapesu ja väljapressimise eest 9 aastat vanglakaristust ja 10 miljonit dollarit trahvi.

Pavlo Lazarenko, kes oli Ukraina peaminister 1996-1997, mõisteti süüdi 29 väljapressimist, rahapesu, pettust ning varastatud vara ülekandmist puudutavas punktis, vahendab Moscow Times.

Lazarenko advokaadil ei õnnestunud kohut veenda, et Ukrainas oli postkommunistlikus kaoses aktsepteeritav, et poliitik teenis kõrvalt miljoneid, kirjutas leht.

'Ukrainas pole seda liiki kohtuasju olnud,' kommenteeris politoloog Mihhailo Pohrebinski. 'Sellel on sümboolne tähendus: korruptsioon on karistatav – ja kui mitte Ukrainas, siis mujal.'

Kiievi ärimehe Jegor Khmelko sõnul pole Lazarenko saatus niivõrd hämarate äritehingute kui poliitilise valearvestuse tulemus. 'Ta poleks pidanud Ukrainast põgenema. Kõik need, kes teenisid riigi tasemel pettusega suuri summasid, on nüüd võimul,' ütles ta.

Süüdistuse järgi pressis Lazarenko peaministriks olles Ukraina ärimeestelt välja 30 miljonit dollarit ning omandas pettusega riiklikust farmist 12 miljonit dollarit, vahendab Bloomberg. USA prokuröri väiteil kandis Lazarenko miljoneid dollareid üle Antigua, Šveitsi ja USA pankadesse.

'Pavlo Lazarenko kuritarvitas oma ametiposti kümnete miljonite dollarite varastamiseks isiklikuks rikastumiseks Ukraina rahva arvel ning püüdis seejärel kasutada USAd ja selle pangasüsteemi pelgupaigana, et leida varju Ukrainas, Šveitsis ja mujal sooritatud kuritegude eest,' ütles USA advokaat Kevin V. Ryan.

Lazarenko advokaat lubas kohtuotsuse edasi kaevata.

Lazarenko arreteeriti 1999. aastal sisenemisel USAsse ning viibis 2003. a juunini vangis. Sealt edasi on ta olnud koduarestis.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing