Korrektne dokument tagab mereveo sujuvuse

Anton Ovsjankin 29. august 2006, 00:00

Konteiner-mereveoga seotud dokumentatsiooni haldamine ja vormistus on suhteliselt range ning on väga oluline, et nõutud reeglitest saadakse õigesti aru.

Dokumentide puudulik või ebakorrektne vormistus võib tekitada probleeme konteineri kättesaamisel, tolliprotseduurides ja transiidis.

Seepärast on vajalik, et saadetav dokumentatsioon on põhjalikult läbimõeldud ja korrektselt vormistatud juba enne veo algust. Tuleb arvestada ka sellega, et tavaliselt konteiner-mereveo dokumendid ei liigu koos kaubaga, näiteks konteineris või laevaga.

Enamasti tekivad kauba saatjal või saajal veo- ning kaubadokumentidega probleemid siis, kui saatja ja saaja ei ole teineteisega enne koostööd teinud või kui osapooled ei ole piisavalt informeeritud tehinguga kaasnevatest protsessidest.

Saatja võib lähetada dokumendid liiga hilja, saata need osaliselt või vale sisu või vormistusega, mis tähendab, et kauba saaja ei saa oma kaupa lihtsalt kätte või tuleb maksta ookeaniliinile kompensatsiooni konteineri seisuaja eest, lisanduvad sadamamaksud või äärmuslikemad variandid trahvide ning kauba arestimise näol.

Tasub teada, et inter- või multimodaalse transiitveo korral peab liin ja ekspedeerija tolliformaalsuseks kauba arveid.

Euroopa Liidu liikmesriikides on tollinõuded kaubadokumentide sisu ja vormistamise suhtes enam-vähem ühised, küsimused tekivad kolmandate riikide suhtes.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing