EPL: Riik võib BRSile Eesti Raudtee hinnas järeleandmisi teha

29. august 2006, 07:15

Majandusministri nõunik Heido Vitsur ütles, et kui raudtee erastamislepingut BRSiga ei suudeta rahumeelselt lõpetada, järgnevad aastatepikkused kohtuvaidlused.

Vitsuri sõnul tuleks riigil rahumeelse lahenduse saavutamiseks BRSiga taas läbirääkimislaua taha istuda, lisaks on võimalik ministeeriumi pakutud hinnast (2,1–2,2 miljardit krooni) BRSi soovitud hinnale (2,6 miljardile) järeleandmisi teha, kirjutab Eesti Päevaleht.

'On selge, et poole aastaga on maailm muutunud, raha hind on muutunud,' ütles Vitsur.

Peaminister Andrus Ansip on seisukohal, et BRS peaks tegema riigile siduva hinnapakkumise, mida seni tehtud pole. 'Praegu on raudtee omaniku jutt ebalev ja tundub, et müügisoovi justkui polegi,' ütles Ansip.

Keskerakond tegi eile avalduse, milles peab vajalikuks Eesti Raudtee erastamisleping lõpetada ja riigil raudtee aktsiad omanikele välja maksta, isegi kui hind tundub olevat liiga kõrge.

BRSi nõukogu liige Jüri Käo ei osanud öelda, mida riik soovib või kas ta üldse midagi soovib.

BRSi nõukogu esimees Edward Burkhardt on aga öelnud, et kui sel aastal raudtee enamusosalusele ostjat ei leita, jääb see üldse müümata.

Sel nädalal arutab küsimust ka valitsuskabinet. Ministrid Edgar Savisaar ja Aivar Sõerd saatsid aga BRSile kirja, milles ei nõustuta BRSi pakutud uue äriplaaniga, pidades selle investeeringuid ebapiisavaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing