Helsingis Eero Saarise loomingu näitus

Siim Sultson 30. august 2006, 00:00

Soome arhitektuurimuuseumi 50. aastapäeva peanäitus eksponeerib Eero Saarise loomingut.

Tegemist on meile, eestlastelegi, tuntud Eliel Saarise (Suur-Tallinna kavand, 1913) Ameerika Ühendriikides elanud poja, soomlastele olulise arhitektuuri maailmanime tutvustusega.

Eero Saarise loomingunäitus "Homne kangastub" on suurejooneline soome-ameerika ühisnäitus. See on esimene 20. sajandi ühe tootlikuma, ebatraditsioonilise ja uutmisalti meistri loomingut tutvustav, aga ka täpsustav näitus.

Näha saab Saarise töid alates 1930. aastatest kuni 1960. aastate alguseni. Erilise tähelepanu all on nii tema rahvusvaheliselt tuntud ehitised ja linnakavandid kui ka mööbliesemed. Näitusel eksponeeritakse jooniseid, mida seni ei ole avalikkusele näidatud, makette, fotosid, mööblit ja filme.

Näitust saadab Yale University Pressi poolt kirjastatud 450-leheküljeline, rohkelt illustreeritud näituseülevaade ühes asjatundjate artiklite ja arhitekti tööde loeteluga.

Ettevõtmist korraldavad Soome Arhitektuurimuuseum, Soome Kultuuriinstituut New Yorgis, The National Building Museum Washingtonis ning Yale'i Arhitektuurikool.

Helsingi Taidehallis toimub näituse esmaesitlus, siis läheb see ringreisile Euroopasse ja Ameerika Ühendriikidesse kuni kevadeni 2010.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:13
Otsi:

Ava täpsem otsing