EPL: Sel sügisel asub e-kooli abil õppima juba 120 000 õpilast

30. august 2006, 07:28

Aasta tagasi sihtasutuselt Vaata Maailma e-kooli projekti ostnud IT Grupp ja BaltCap on suutnud projekti kasutajate arvu kahekordistada.

E-kooli süsteemiga on liitunud kaks kolmandikku kõigist üldhariduskoolide õpilastest ehk 120 000 õppurit, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Oleme igati rahul, kõik on sujunud plaanipäraselt,' ütles e-kooli projekti arendava Koolitööde ASi nõukogu liige Peeter Saks tulemust kommenteerides. Tegemist on internetipõhise õppeinfosüsteem, mis ühendab nii õpilasi, õpetajaid kui ka lapsevanemaid. Süsteemi pannakse hinded, märkused, puudumised, kodutööd jms.

Peeter Saksa sõnul on süsteemi tehnilised probleemid nüüdseks lahendatud. Aktiivsematel aegadel kooliaasta lõpus kasutas süsteemi 84 000 inimest päevas, mõni õppur tegi minuti jooksul 60 päringut.

E-kooli projektijuhi Ene Lindemani sõnul on süsteemiga liitunud ligi 230 kooli, sealhulgas algavast kooliaastast liituvad 50 kooli. Koolid maksavad süsteemi kasutamise eest keskmiselt 650 krooni kuus, väiksemad koolid vähem. Tallinnas ongi vaid kuus kooli, mis e-kooliga liitunud pole, teiste hulgas Lauri Leesi juhitav prantsuse lütseum.

Koolitööde ASi omanikud IT Grupp ja BaltCap kavandavad järgmise suure sammuna e-kooli projekti rakendamist välisturgudel. Sihikule on võetud Läti, Saksa ja Soome turud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing