Muuga söeterminal tutvustab täna senist tegevust ja tulevikuplaane

30. august 2006, 11:05

Täna toimub Muuga söeterminali infopäev, kus ettevõte tutvustab senist tegevust ning plaane lähitulevikuks, teatas terminal suhtekorraldaja vahendusel.

Infopäevale on kutsutud äri- ja koostööpartnerid, Jõelähtme vallajuhid, keskkonnaasutused ning ümberkaudsete külade esindajad.

Muuga söeterminali omanikfirma ASi Coal Terminal juhatuse liige Jelena Põder ütles, et terminal jätkab investeeringuid keskkonnakaitsesse ja söeterminali arendamist.

“Sügisel alustame teise sulatushoone ehitamist, mis tagab terminali häireteta töö ka talvel. Investeeringu suurus on ligi 16 miljonit krooni. Tulevikus on kavas keskkonnakaitsesse täiendavalt investeerida veel üle 20 miljoni krooni,” rääkis Põder.

2005. aasta algusest on Muuga söeterminal investeerinud keskkonnakaitsesse üle 45 miljoni krooni. Detsembris kavatseb söeterminal paigaldada veel teisegi monitooringujaama, mis võimaldab reaalajas jälgida õhu puhtust terminali territooriumil.

Lisaks investeerib söeterminal lähiajal raudteeharu laiendusse 40 miljonit krooni, juurdeehituse eesmärk on terminalis ümberlaaditavate mahtude suurendamine kuni 5,5 miljoni tonnini aastas.

Tänaseks on Tallinna Sadam ja Coal Terminal investeerinud terminali rajamisse ligi 1,5 miljardit krooni.

Tootmistegevust söeterminalis korraldab Coal Terminal Operator AS. 14. juuniks oli Muugal käideldud kolm miljonit tonni sütt. Raudteeoperaatori ülesandeid täidab iseseisev tütarettevõte Coal Terminal Trans AS, mis koos emafirmaga annab tööd rohkem kui 200 inimesele.

Tänavu juuli alguses sai Muuga söeterminal kätte kõik vajalikud tegevusload. Harjumaa keskkonnateenistus väljastas terminalile õhusaaste ja heitvete ärajuhtimise load ning Jõelähtme vallavalitsus andis tegevusloa terminali tööks.

Jaanipäevaks lõpetas söeterminal mahuka keskkonnainvesteeringute programmi, mille käigus täiustati terminali niisutussüsteemi ja investeeriti söetolmu vähendamisse ühtekokku 15,5 miljonit krooni.

Muuga söeterminal on üks suuremaid ja tänapäevasemaid Euroopas. Terminal projekteeriti koostöös Saksamaa söekäitlemisseadmete tarnijaga ThyssenKrupp Foerdertechnik GmbH.

ASi Coal Terminal omanikud on Transgroup Invest ja Krutrade AG 45 protsendiga ning ettevõtja Maksim Liksutov 10 protsendiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing