Laupäev 21. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Vanast politseimajast saab maksuameti peakorter

30. august 2006, 08:11

Aastaid tühjalt seisnud Lubja tänava majja kavatseb nelja aasta pärast kolida maksu- ja tolliamet, kes saab sinna koondada kõik oma Tallinna allasutused.

Pärast politsei lahkumist 2003. aasta oktoobris on Lubja 4 hoone seisnud tühjana. Uksed on lukus, aknaavad suletud ning maja valve all, kirjutab Postimees.

Nelja aasta pärast peaks krundil valmima aga Fonne maja, kuhu koondab oma tegevuse maksu- ja tolliamet, kolides sinna nii oma keskasutuse kui ka Põhja maksu- ja tollikeskuse osakonnad. Majale valisid nime Fonne Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) töötajad asutusesisesel konkursil.

Pisut rohkem kui hektari suurune riigikaitsemaana kirjas olev krunt Tallinna kesklinnas kuulub RKASile, kes kavatseb maja lammutada ning asemele ehitada suure kontorihoone.

Nädalapäevad tagasi sõlmisid maksu- ja tolliamet ning RKAS büroohoone rajamiseks ka ühiste kavatsuste protokolli. Koostöö esimeses etapis koostatakse lähteülesanne, hoone eskiis ja detailplaneering ning sõlmitakse üürileping.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk ütles, et amet langetab kolimise kohta otsuse 2008. aastal. 'Lõpliku otsuse teeme siis, kui on selged täpsed üüritingimused,' sõnas ta. 'Praegu on olemas vaid ühiste kavatsuste protokoll ehk eelkokkulepe.'

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing