Haigekassa juhatus kohtub maavanematega

31. august 2006, 10:01

Haigekassa juhatuse liikmed kohtuvad täna Raplas maavanematega, et selgitada vajadusi ja võimalusi haigekassa klienditeeninduseks maavalitsuste juures.

Vastavalt 16. augustil toimunud haigekassa nõukogu otsusele on juhatus asunud maavanematega läbirääkimisi pidama, teatas haigekassa. Nõukogu otsuse järgi tuleb läbirääkimistel lähtuda haigekassa ja Eesti Posti vahel sõlmitud lepingu mahust ja põhimõtetest.

Ravikindlustatute register toimib tänaseks 80% ulatuses elektroonilise andmevahetusena, kus kontakt kodanikuga pole mingil moel vajalik.

Maavalitsused saavad täita samu ülesandeid, mis postkontoridki, st aidata kodanikel hüvitistega seotud blankette välja trükkida ja neid täita. Seega oleks maavalitsustes tegemist samas mahus teenusega nagu see on kõigis postkontorites üle Eesti, lisanduks vaid veel üks täiendav võimalus.

Eesti Posti kontoritest on selle aasta jaanuarist kuni augustini välja antud ja haigekassasse saadetud kokku 2444 blanketti, nendest augustis 740. Euroopa ravikindlustuskaardi asendussertifikaate aga alates augusti algusest tänaseni kokku 79.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing