'Läbi jäätunud klaasi' - lihtne ja mõistetav

Mari Hiiemäe 01. september 2006, 00:00

Rein Rannapi ja Maarja esimene ühine heliplaat on "Läbi jäätunud klaasi", millele on valitud laulud, mis ligi viis aastat kestnud koostöö kestel välja on selekteerunud. Rannap selgitab uue plaadi lauluvaliku põhimõtteid: "Laulud on valitud sellised, mis sobiksid Maarjale laulda ja mille saatmiseks piisaks klaverist." Seetõttu on valikust välja jäänud rütmilisemad lood, mis nõuavad bändi.

Rein Rannap räägib, et mõte ühist plaati välja anda on idanenud juba aastaid. Seda nii sisemisest sunnist, kui kuulajatepoolsel survel. "Esinemistel on ikka küsitud, et miks teil plaati pole," ütleb Rannap. Muusik ütleb, et isiklikku lemmikut tal laulude hulgas pole. Kõigiga on vaeva nähtud ning püütud teha nii hästi kui võimalik.

CD-l kõlavad laulud, mis valminud aastatel 1971-1982, meloodiate ning orkesratsioonide autoriks on Rein Rannap. Erinevate esinejate ettekandel tuntuks saanud laulud on jõudnud tagasi looja juurde, kes esitab Maarjaga kahasse enda versiooni selllistest menulugudest nagu "Suudlus läbi jäätunud klaasi", "Vana vaksal", "Raagus sõnad" või "Nii vaikseks kõik on jäänud".

Plaadile on salvestatud kolmteist tuttavat lugu.

Plaat on salvestatud koostöös XXI sajandi orkestriga. Muusikuid saadab keelpillikvartett TetrArch koosseisus Kristjan Hallik, Kristiina Kostrõkina, Laur Eensalu ja Indrek Leivategija. Kontrabassi mängib Taavo Remmel.

TetrArchi liikmete sõnul on esitatava muusika mängimine keeruline, kuid samas väga huvitav. Kristan Hallik kiidab huvitavaid seadeid ning hoolikalt komponeeritud helikeelt, mis jätab igale pillile midagi öelda. Kuna orkestratsioonide tegemisel on hoolega mõeldud ka teksti peale, siis pole seaded tavalised ning neid polevat igav mängida.

"Läbi jäätunud klaasi" näitab taas kord, et Rannap ja Maarja oskavad teha lihtsalt mõisetavat, nauditavat ning kvaliteetset koostööd. Puhta ja selge kõlaga laule Eesti parima pianisti ning maheda keelpilligrupi saatel on hea ja kerge kuulata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing