Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Piirijärjekord Narvas kuivas ootamatult kokku

01. september 2006, 07:58

Päev pärast seda, kui Narva linnapiirile toodi veokijuhtide jaoks välikäimlad, hakkas piirijärjekord äkki kokku kuivama.

Narva linna taga veel üleeile loogelnud mitme kilomeetri pikkusest veokite järjekorrast oli eile päevaks järel vaid paarisajameetrine autorivi. Seegi kahanes piiriületust oodanud autojuhtide üllatuseks õhtuks pea olematuks, kirjutab Postimees.

'Kuulge, kogu selle piirijama põhjus on väga lihtne – Vene toll töötab neljas vahetuses. Kahes vahetuses töötavad on 'normaalsed' tegijad, kelle ajal liigub järjekord kärmelt, ja kaks vahetust n-ö pidurid, kelle süül tekivadki sellised järjekorrad,' selgitas Andrei Vassjukov, Narva mees, kes Tallinnast pärit kaupa juba aastaid üle kodulinna piiri Venemaale toimetanud.

Tema sõnul kuivaski piirijärjekord kokku lihtsalt seetõttu, et eile hommikul tulid Vene piiril tööle 'normaalsed' tolliametnikud.

Samas teatas Vene pool eile Põhjarannikule, et nad on piiril läbilaskevõimet suurendamas ning kõiki veokeid enam ei puistata.

Kingissepa tollijuhi kohusetäitja juures oli eile nõupidamine, kus osalesid Eesti esindajad. Päev varem saatis Eesti välisministeerium Venemaale piirijärjekordade pärast noodi.

Nõupidamisel osalenud Narvas transiidi korraldamisega tegeleva Transservis-H juht Vladimor Miþui ütles, et Vene tolliametnikud andsid garantii, et 120 veokit ööpäevas saavad nad «raudselt» vastu võtta, kuu-paari pärast võib see arv kasvada 150-le.

Lauskontrolli jätkatakse Miþui sõnul vaid kallimate kaupade puhul, nagu näiteks kontori- ja olmetehnika või Hiina päritolu kaubad.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing