Ravimitootjad tõukasid turgu

Raivo Sormunen 04. september 2006, 00:00

Euroopa aktsiaturge aitasid reedel viimase kolme ja poole kuu kõrgeima tasemeni tõsta ravimifirmad, kuna Sanofi-Aventis SA võitis kohtus konkurendist koopiaravimite tootjat.

Maailma suuruselt kolmas ravimitooja Sanofi-Aventis ja USAs baseeruv Bristol-Myers Squibb võitsid kohtus koopiaravimite valmistajat Apotexi, peatades viimasel südameravimi Plavix odava geneerilise variandi müügi.

Sanofi-Aventis alandas sellest hoolimata käimasoleva aasta kasumiprognoosi kasvu 12 protsendilt 2 protsendile, kuna ta kardab, et Apotex on suutnud oma koopiaravimiga turu üle ujutada. Samuti pole Apotexil kohustust müügile paisatud ravimeid kokku korjata.

Plavix on maailmas paremuselt teine müügihitt. Möödunud aasta müüdi seda näiteks USA turul 3,8 miljardi dollari eest.

Sanofi-Aventise aktsia tõusis reedel 0,9%, tasemeni 70,7 eurot.

"Uudis parandab kogu sektori olukorda, kuna koopiaravimite tootjad on rõhunud (traditsioonilisi) ravimitootjaid," ütles uudisteagentuurile Bloomberg Gartmore Investment Managementi fondivalitseja Ed Wallace.

Euroopa turud aitas kõrgeima tasemeni pärast maid viia ka USA töötururaport, mis vähendas hirmu, et USA keskpank võib baasintressimäärade kallale minna. Möödunud kuul lisandus Ühendriikides juurde 128 000 töökohta, mida peeti turul igati optimaalseks näitajaks.

"Seda me täpselt tahtsimegi. USA majandus on piisavalt tugev, aga mitte nii tugev, et vajaks intresside tõstmist," ütles Credit Suisse Asset Managementi fondivalitseja Errol Francis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing