Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Rakvere linn veab VP Marketiga põlenud majade pärast vägikaigast

04. september 2006, 07:34

Rakvere linn pole olnud nõus VP Marketi kinnistule tavapärase tüüparhitektuuriga Maxima kaupluse ehitamisega.

Linn keeldus detailplaneeringu algatamisest, tegi omanikule krundi hooldamatuse pärast trahvi ega lubanud pärast tulekahjusid kogu põlenud platsi puhtaks lükata, kirjutab Eesti Päevaleht.

VP Market ostis märtsis Rakvere kesklinnas kaks kinnistut, suurusega kokku 5000 ruutmeetri ringis. 'Nende esialgne soov oli teha kogu puithoonestusega plats puhtaks ja ehitada selle taganurka traditsioonilise arhitektuuriga Maxima kauplus. Meie tahame aga näha paremat arhitektuuri ja sellepärast keeldusime detailplaneeringu algatamisest,' selgitas Rakvere peaarhitekt Oliver Alver.

'Tegu on ajaloolise kesklinnaga, vene kiriku ja muuseumi vahele jääva alaga, kuhu iga hoone ei sobi. Detailplaneeringu saame algatada vaid siis, kui VP Market leiab piirkonda sobiliku arhitektuurilise lahenduse,' ütles Alver. Septembri alguseks polnud VP Market uut taotlust esitanud.

Pärast detailplaneeringu algatamisest keeldumist sai päästeamet 4., 11. ja 27. juulil kokku viis väljakutset VP Marketi Rakvere kinnistutele, kus põlesid puuhooned.

Pärast 11. juuli tulekahjut saatis Rakvere linnavalitsus VP Marketile märgukirja, et kinnistud on korrastamata, ehitised lagunenud või lõhutud, kõigile ligipääsetavad ja ohtlikud. Linn kohustas firmat ehitised nädalaga korda tegema. 'Kuna seda ei tehtud, algatas linn väärteomenetluse ja määras VP Marketile 10 000 krooni trahvi, mis on nüüdseks makstud,' selgitas järelevalveinspektor Meelis Salm.

Viimane VP Marketi kinnistutel puhkenud tulekahju oli üks Rakvere viimaste aegade suuremaid ja ohtlikumaid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing