Helmese mobiilparkimise tarkvara võeti kasutusele Antwerpenis

04. september 2006, 13:46

Belgia linn Antwerpen võttis tänavu septembris kasutusele Helmese tütarettevõte NOW! Innovationsi mobiilparkimistarkvara ParkNOW!, teatas ettevõte.

Parkimislaehnduse opereerimiseks sõlmis linn 10aastase lepingu Belgia firmaga Mobile-for n.v., mis on NOW! Innovationsi ja Antwerpeni parkimisoperaatori APCOA Belgium ühisettevõte.

Antwerpeni liiklust korraldava ettevõtte GAPA (the Autonomous Parking Company of Antwerp) tegevjuht Eric Duboisi sõnul on Eestis valminud tarkvaralahendus uudne, kuna avab parkimise kõigile Antwerpeni ja Belgia kodanikele ilma eelregistreerimiseta. Iga Belgia mobiilinumbrit omav klient saab alustada parkimist kohe tänaval. Kõigile avatud lahendus on Duboisi sõnul esimene selline Lääne-Euroopas. Loodetavasti saab see olema tulevikulahendus kogu Belgias, lisas GAPA juht.

AS Helmes osales 2004. aasta lõpul koos kolme maailma juhtiva mobiilparkimistarkvara pakkujaga Antwerpeni linna poolt korraldatud mobiilparkimislahenduse konkursil. Lõplik otsus Helmese lahenduse kasuks tulenes pilootprojekti käigus saatud headest kogemustest linna ja testkasutajate jaoks.

Koos Helmese tütarettevõttega NOW! Innovations plaanib Antwerpeni linn välja arendada mobiilse parkimise süsteemi ka suurtes parkimismajades.

Suur-Antwerpenis on ca 1,2 miljonit elanikku. Linna ja Helmese tütarettevõtte vahel sõmitud koostöö katab seal üle 20 000 tasulise parkimiskoha. APCOA Belgium on Euroopa suurima parkimisoperaatori APCOA GmbH Belgia tütarettevõte. APCOA Grupp haldab Euroopas üle 700000 parkimiskoha 13 riigis.

'Sellise mahu ja kestvusega leping näitab, et Euroopas läbilöömiseks läheb vaja innovatiivseid lahendusi ja sihikindlat tööd. Helmesel jätkus mõlemaid,' kommenteeris Jaan Pillesaar lepingut ja lisas, 'teisalt kinnitab see meie usku, et Euroopas läbilöömiseks pole ilmtingimata vaja firmat välismaalastele maha müüa.'

2005. aasta majandustulemuste põhjal on Helmes suurim iseseisev tarkvaraarendaja Eestis ning suurim tarkvaraarenduse eksportija. Helmese projektid on peamiselt suunatud telekomi-, logistika- ja finantstarkvarasektorisse. Helmese 2005 aasta konsolideeritud käive ulatus ligi 100 miljoni kroonini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing