Maailma energeetikanõukogu juht soosib koostööd Soome tuumajaamaga

Kaisa Tahlfeld 05. september 2006, 00:00

Kas Eesti peaks tegema tuumaenergia tootmisel koostööd Soomega, näiteks merealuse kaabli abil?

Soomlased plaanivad üle minna tuumaenergiale, seega võiks Eesti teha koostööd Soomega tuumajaama ehitamise osas ning tänu sellele saada ise odavamat energiat.

Mis on hetkel Balti regiooni jaoks oluline energeetika valdkonnas?

Taani on hetkel näidanud eeskuju tuuleenergia kasutamises. Võib-olla peaksite mõtlema, kas tahate endiselt gaasi importida Venemaalt või ise selles osas midagi ette võtta.

Kas põlevkivi tootmine on kogu maailmas muutumas populaarsemaks?

Põlevkivi tootmine on hetkel väga populaarne, selle populaarsus ei kahane vähemalt lähema 15 aasta jooksul. Vähemalt mitte järsku. Pigem uurime erinevaid võimalusi selle keskkonnasõbralikumaks muutmisel.

Mida Te arvate tuumaenergia kasutamise kohta?

Tuumaenergia on hetkel väga populaarne. Mõnedes piirkondades muutub see järjest populaarsemaks, eriti Aasias. Kuid tulevikus ei hakka keegi täiesti sõltuma tuumaenergiast.

Kas Eestil võiks olla oma tuumajaam?

Kindlasti võiksite kõigepealt enda võimalused üle vaadata, kas tuumaenergia on teie jaoks vajalik - mis see maksta võiks ja kui kaua aega võtaks - ja siis peaksite otsustama.

Mis teemad tulevad kohtumisel arutlusele?

Iga kolme aasta tagant korraldab maailma energeetikanõukogu ühte tähtsaimat sündmust energeetika vallas, maailma energiakongressi. Seal kohtuvad kõik energiatööstusharude liidrid, kes saavad välja öelda oma arvamused ja soovitused.

Samuti arutatakse seal 2005.-2007. aasta maailma energeetikanõukogu tööprogrammi ning seda, kuidas ja mil määral muutub energia areng aastaks 2050.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing