Neljapäev 27. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Elmut Paavel lahkus Valga Lihatööstusest

Kadi Heinsalu 06. september 2006, 00:00

Miks lahkute ametist just nüüd, kui firma käive kasvab kõvasti (käive I poolaastal 186 mln krooni võrreldes mulluse 146 mln krooniga) ja kahjumi asemel on kasum (mullu I poolaastal kahjum 5,6 mln krooni, tänavu 53 000 krooni kasumit)?

Tegemist oli suusõnalise kokkuleppega ajast, kui firma soomlastele läks (aastal 2004 - toim.). See aeg jõudis nüüd lihtsalt kätte. Soodus hetk on jah. Firma on väga heas olukorras.

Kas Soome omanikud ei teinud katset Teid ümber veenda?

Nad tegid ettepaneku jätkata madalamal kohal. Ütlesin, et pole huvitatud.

Mis kohta nad pakkusid?

Pakuti mitmeid kohti, alates uue juhi teisest asetäitjast ja nõunikust. Nõunikku meil praegu ei olegi. Küsimus on selles, et juhtida saab üks inimene, karjaga juhtida ei saa.

Te asutasite eelmisel aastal investeerimisfirma OÜ Herakli. Selle kasum oli mullu 1,2 miljonit krooni. Millega firma tegeleb ja kas leiate seal nüüd rakendust?

Mulle kuulus enne soomlastele müüki 35% Valga Lihatööstusest. Herakli hoiab minu investeeringute müügist saadud raha. Kasum oli esimese tegutsemisaasta kohta küll hea, muidu ei tasuks firmat pidadagi. See ei paku aga igapäevast tegevust.

Mida Te edasi teete?

Ma pean natuke mõtlema, vaatan, kuidas on tervis. Nii suure ettevõtte juhina võiksin tegelikult proovida mõnda teist sarnast ettevõtet juhtida, ma pole ka veel nii vana. Pakkumisi ei ole saanud. Asi tuli ju ka alles täna (eile - toim.) avalikuks.

Valga Lihatööstus on suuruselt Rakvere Lihakombinaadi järel Eesti teine lihatööstus.

Ettevõte kuulub 2005. aasta algusest alates Soome päritolu toiduainetööstuse kontsernile Atria Group. Valga Lihatööstus turustab oma tooteid kaubamärgi Maks & Moorits all.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing