Softricity teeb IT kergesti hallatavaks

Enn Heinsoo 07. september 2006, 00:00

Softricity pakett, mis koosneb platvormist SoftGrid ning haldusmoodulist ZeroTouch, on lihtne ja võimekas tarkvara, mis võimaldab IT-osakonnal hoida kergelt silma peal töötajate arvutites jooksvatel programmidel ning neid vajadusel uuendada, välja vahetada või lisada, ilma et oleks vaja füüsiliselt kasutaja arvuti juurde minna.

Rootsi eraarstiabi pakkujal Feelgoodil on 45 kontorit, seepärast ongi Feelgoodi IT-juhi Johan Molleri sõnul peamine kasu tarkvara kokkusobivuse mure lahendamine. "Nüüd suudame kasutada pea kõiki programme pea igasugusel riistvaral ilma erilise testimiseta," lisas Moller.

Molleri hinnangul on rakenduste virtualiseerimise ning keskse haldusega IT-kulud kahe aastaga 50% kahanenud. "Meil ei ole enam kohalikke IT-konsultante ega -meeskondi, kuigi regulaarseid kasutajaid on me ettevõttes ligi 600. Kõnede arv abilauda on vähenenud 25-lt viiele," kirjeldas Moller tulemusi. "Hea on ka, et tegemist on keskselt hallatava süsteemiga, mis saab arvestada kohalike erinevustega," lisas ta.

"Softricity abil oleme saavutanud paindliku keskkonna, kus rakendusi saab uuendada, paigaldada ja koos töötama panna ilma, et tuleks peatada olulisi äriprotsesse. Samuti on vigade korral väga kerge taastada eelnevat olukorda," kirjeldas Moller tarkvara kasutuselevõtu põhjuseid.

Kuigi programmide üle võrgu paigaldamise võimalus on olemas ka paljudel selle konkurentidel, eristab Softricity meetodit igale programmile virtuaalse registri loomine. See annab võimaluse kasutada näiteks muidu konfliktseid programme ühe arvuti peal.

Softricity eeliseks on seegi, et IT-osakond ei pea arvutit algseadistama. Kui töötaja siseneb esimest korda oma andmetega arvutisse, kantakse sellesse sobiv tarkvara vastavalt määratud töögrupile.

Kasutajal on hiljem võimalik endale ZeroTouchi keskkonna kaudu tarkvara juurde paluda. Samas saab ka jälgida, kes kui palju millist tarkvara kasutab. Seeläbi saab kasutamata tarkvara arvutitest eemaldada ning säästa raha litsentside arvelt. Softricity tarkvaralitsents ise maksab arvuti kohta 565 ja terminali kohta 315 krooni.

Kuigi enam kasu lõikavad Softricityst ehk suured ja paljude kontoritega ettevõtted, on tarkvara teatud tingimustes mõistlik rakendada ka juba paari töötaja korral. Net Group OÜ konsultandi Jaan Feldmanni arvates kahanevad kulud igal juhul, kui kontorid paiknevad hajali või on palju liikuvkasutajaid. "Tarkvara hind tuleb ainult kasutajate arvu pealt ning miinimumarvu ei ole. Seega võib näiteks hallata selle meetodi abil liikuvkasutajate arvuteid ning jätta ülejäänud süsteem vanaviisi," lisas Feldmann.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing