Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tornimäe korteritel rekordhind

Martin Hanson 07. september 2006, 00:00

Enamik jaanuaris valmiva Tornimäe 3 korterelamu 30. korruse eluruumidest ehk penthouse'id müüdi oksjonil, kus 100 000kroonisele alghinnale pandi veerand otsa.

"Oksjonil said kokku Vene ja Eesti kapital ning venelaste suurem number võitis. Eestlased taganesid, kui venelase korterimentaliteet päädis 125 000kroonise ruutmeetri hinnaga," sõnas Tornimäe korterelamu ehitanud Merko Ehituse müügijuht Almar Otter.

Otteri sõnul teeb nõudlus hinna.

"Enamiku 184 Tornimäe korterist müüsime kaks aastat tagasi hinnaga 25 000-40 000 krooni ruutmeetri eest. Hetkel on müügis veel üheksa korterit, mille hinnad kalkuleerisime oksjonil nähtu baasil," lisas Otter.

Simus Kinnisvara kinnisvaraspetsialist Taavi-Richard Paide sõnas, et selline hind on tekkinud, kuna tegemist on eksklusiivsete ning konkurentsita korteritega, kus mängib vaade ning eluaseme ainukordsus.

"Oleks müüki tulnud nelja samasuguse maja katusekorterid, ei oleks hind kindlasti selliseks kujunenud. Teiste Baltimaade linnadega on ka raske hinda võrrelda, kuna mujal ei ole sellist kõrghoonet. Ütleme nii, et 50 000kroonine ruutmeetri hind paneb müügi seisma. Normaalne hind on kesklinnas kuni 40 000 ruudust," lisas Paide.

Eelkõnelejaga hinna kujunemise skeemis nõustunud Otteri sõnul on lähim samas mõõdus elumaja Rootsis Malmös.

Uus-Tatari maja ehitanud Koger ja Partnerite müügiprojekti juht Toomas Luht arvas, et Tornimäe hiigelhind on pigem ühekordse ostu maksumus.

"Oksjoni saab teha vaid korterite puhul, millel puudub alternatiiv, see lööb ka hinna üles. Fikseeritud hind on tunduvalt madalam ning 40 000 kesklinna ruutmeetri eest on normaalne," sõnas Luht.

Londoni kesklinna korterid on ekspertide hinnangul praegu maailmas kõige kallimad, hinda kergitavad välisinvestorid, palgakasv ning kindel intress.

Esinduskinnisvara Londoni kesklinnas maksab kuskil 298 000 krooni ruutmeeter, mis on võrreldes New Yorgiga kuuendiku võrra kallim.

Londoni eliitkorterite ruutmeetri hinnad küündivad juba 745 000 kroonini ruutmeetri eest. New Yorgis on vastav number 670 000 krooni.

Arvestades piirkonda ja ajavööndit, on Londoni kinnisvara praegu maailma kuumim, ütles Knight Franki kinnisvarabüroo eluasemedivisjoni juht Liam Bailey.

Inglane Darren Goodson on juba üle kahe aasta vahendanud Eesti kortereid piiritagustele huvilistele. Goodson omab Tallinnas ehk kümmekonda korterit, kuid oma ettevõtte Tallinn Property Company kodulehel on nii Merko ehitatud Tornimäe maja, Koger ja Partnerite Uus-Tatari maja kui ka Ober-Hausi Lutheri kvartali korterite müügipakkumised.

"Sisuliselt hoiame me oma Inglise klientidel kätt kogu protsessi vältel ehk siis ajame korda asjad pangaga, müüjaga, hindajatega ja kõige muuga, mis korteri ostu puhul vajalik. Selle alusel võtame teenustasu kas 2% tehingu hinnast või ca 27 000 krooni fikseeritud tasu," sõnas Goodsoni äripartner Mack Patel.

Patel rääkis, et oktoobris hakkavad nad vaatama Läti ja Venemaa korteriturule. Ta ei välistanud võimalust, et nad alustavad ise kinnisvaraarendusega. "Me leiame, et kohalik turg tõuseb jõudsalt veel paarkümmend aastat," sõnas Patel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing