Arti Arakas: laevade ostmisega hajutame riske

07. september 2006, 16:58

Euro Shippingu üks omanik Arti Arakas ütles, et Leedolt laevade ost on puhas investeering, laevadega opereerib edasi ikkagi SLK.

'Euro Shipping investeerib laevadesse, meil on tänaseks 6 laeva. Meie ainult omame laevu. Opereerivad ja prahivad laevu ikkagi operaatorfirmad. Laevade hind kujunes pikkade läbirääkimiste tulemusel,' sõnas Arakas.

Arakas lisas, et maailmapraktikas on laevade omamine kinnisvaraäri üks osa.

'Tegemist on praktiliselt samade asjadega. Vahe on vaid selles, et üks liigub mööda merd ringi, teine seisab maapeal. Registrid näiteks on nii kinnisvaral, kui ka laevadel väga sarnased. Samuti juriidika,' sõnas Arakas ning lisas, et Leedo pakkus neile laevu osta, Euro Shippingul oli huvi ning suurem võimalus investeerimiseks laevadesse.

'Plaanis on ka järgmised laevaostud, kuid võtame investeerimist väga rahulikult, ei rahmelda, kuna teeme seda kinnisvara äri kõrvalt. Oluline on laevandusärisse siirdumisel ka riskide hajutamise pool. Ega ei tea ka täpselt, kuidas Eesti kinnisvaraturg tulevikus käituda võib,' lisas Arakas.

Arakas märkis veel, et tegemist on Arco Vara välise äriga ning igasuguseid kaugemale ulatuvaid seoseid Arco Vara, Leedo ja laevaostude vahel leida ei ole mõtet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing