Uue korteri huvilisi püütakse kingitustega ostma meelitada

Enn Tosso 11. september 2006, 00:00

Pindi Kinnisvara projektijuht Mart Teemant osutab sellele, et müügistrateegiates on uusi suundi.

Kui varasematel aegadel kutsuti kliente kokku juba väga varakult, kui krundil oli vaevalt kopp maasse löödud, või näidati suisa tühja põllumaad, siis nüüd planeeritakse kliendipäevade korraldamist aega, kui objektil on juba midagi näidata. Vähemalt majakarp peab valmis olema, populaarsed on ka siseviimistlusega näidiskorterid, möönab ta.

Teemanti hinnangul pakutakse mööblivõimalust siiski veel üksikutes projektides. "Pakutud mööbel ei pruugi kliendi maitsega sobida ning sellest loobutakse," märgib ta. Pigem tasub pakkuda kliendile kas mõne sisustussalongi kinkekaarti, mille alusel saab vajaliku soetada oma maitse järgi, või näiteks reisitšekki, et peale toimekat eluaseme soetamise perioodi puhkama sõita.

Ober-Haus Kinnisvara projektijuht Kadri Kruus-Magomedovi sõnul ei saa uute projektide puhul korterite müügi vaibumisest veel rääkida. Uusi kortermaju kerkib Harjumaa eri piirkondadesse endiselt hoogsalt ja ostetakse ikka enamjaolt projektipõhiselt (enne kortermajade valmimist).

Kruus-Magomedov osutab, et klientide valikuvõimalused on märgatavalt suuremaks muutunud, sest inimeste nõudmised tõusevad koos elatustaseme kasvuga.

"Suurimaks eeliseks on just valikuvõimalus ja ka võimalus kohe sisse kolida - korterites on nii köögimööbel kui ka tehnika," märgib ta. Kõige kiiremini arendatakse kortermaju hetkel Tartu maantee-Peetriküla suunal kuni Jürini välja.

Suur uus korterelamute piirkond kerkib peagi Haabersti ringist Astangu poole, Paldiski maantee äärde.

Kuna turule toodad uute korterite arv on suhteliselt suur ja ostjatel tekkinud valikuvõimalus, siis kindlasti tuleb ka müügiga rohkem vaeva näha.

Samuti tuleb arvestada mõningase müügiperioodi pikenemisega ning pakkuda ostjatele ka lisaväärtusi korteri ostmisel.

Kuna Tallinna korterite turul napib vabu arenduskrunte ja hinnad on kõrged, kandub korterite arendus Tallinna lähivaldadesse, kus on vaba maad rohkem ja võimalused suuremad. Mõningane vaikus lähivaldade korterite arenduses oli ehk ka tingitud sellest, et arenduse mahud on sedavõrd suured, et nende detailplaneeringute menetlemine võttis rohkem aega.

Nüüd aga paljud arendused müügiküpseks saanud.

Kuna aasta lõpus haripunkti jõudnud eufooria on selgelt taandunud, on pikenenud müügiperioodid nii uusarenduste müügil kui ka sekundaarsel turul.

Uued majad olemasolevates arendustes saavad järjest müügiküpseks ja ostjal on üha enam võimalust kaaluda alternatiive.

Kliendipäevad on muutunud tavaliseks ja konkureerimaks "investeerimiskorterite" müüjate ning lausspekulantidega, on arendajad ning müügikorraldajad sunnitud meelitama klienti köögimööbli või -tehnikaga.

Lähematel kuudel näeme ilmselt veel nii mõndagi müügiedendusnippi.

Tallinna lähiümbruse korteriturul ostja alternatiivide puudumise või kaalumisaja puuduse üle täna küll kurta ei saa.

Tallinna lähikonnas arendatakse kortereid eelkõige toimiva infrastruktuuriga piirkondades ehk siis kohtades, kus tsentraalsed kommunikatsioonid on kättesaadavad, kaubandus-, haridus- ja kultuuriasutused olemas ning Tallinnaga on hea ühendus.

Kõige arvukamalt arendatakse Jüris, aga ka Sauel, Tabasalus, Viimsis ja Haabneemel.

Mõnevõrra värskem on surve Rae valla Ülemiste järve äärses osas, kus peamiseks eeliseks on Tallinna vahetu lähedus. Kinnisvaraturu kiire tõus on müüki toonud esimese uue kortermaja ka Keilas ning isegi Kloogal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:15
Otsi:

Ava täpsem otsing