Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Linnavalitsus käivitab uue raehoone arhitektuurikonkursi

12. september 2006, 16:25

Tallinna linnavalitsus annab homsel istungil linnaplaneerimisametile ülesande kuulutada välja uue administratiivhoone arhitektuurne ideekonkurss.

Ühtlasi moodustab linnavalitsus rahvusvahelise ideekonkursi läbiviimiseks kaks komisjoni, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Erikomisjoni ülesandeks on ideekonkursil osalemiseks taotluse esitanute kvalifikatsiooni kontrollimine ning sellest johtuvalt taotleja kvalifitseerimiseks või kvalifitseerimata jätmiseks ettepaneku tegemine linnaplaneerimise ametile. Erikomisjoni esimeheks kinnitatakse linnasekretär Toomas Sepp.

Põhikomisjoni ülesandeks on ideekonkursile esitatavaid töid võrrelda ja hinnata ning tööde paremusjärjestus välja selgitab. Põhikomisjoni töösse võib vajadusel kaasata hääleõiguseta eksperte, kellel on õigus osa võtta põhikomisjoni koosolekutest, kuid otsuste tegemisel puudub eksperdil hääleõigus ja tema arvamus on põhikomisjonile soovituslik. Põhikomisjoni juhib linnapea Jüri Ratas.

Ideekonkursil võivad osaleda Euroopa Liidu liikmesriigi juriidilised, avalik-õiguslikud ja füüsilised isikud ning kollektiivid.

Tallinna Linnavolikogu kinnitas tänavu 22. juunil Tallinna linna uue administratiivhoone asukoha ning projekteerimise ja ehitamise ajagraafiku, ühtlasi tegi linnavolikogu linnavalitsusele ülesandeks korraldada uue administratiivhoone arhitektuurne ideekonkurss.

Ideekonkursi korraldamise eesmärk on saada uue administratiivhoone projekteerimiseks parima arhitektuurse lahendusega eskiisprojekt ja parim krundi asendiplaaniline lahendus ning nende alusel leida objekti peaprojekteerija. Arhitektuuriline eskiisprojekt on edaspidise projekteerimise ja projekteerimiseks vajalike otsuste tegemise aluseks.

Ideekonkursi tingimustele vastavate tööde eest antakse välja kolm preemiat ja kaks ostupreemiat. Preemiateks on kokku ette nähtud 950 000 krooni, sh I preemia 400 000 krooni, II preemia 250 000 krooni, III preemia 150 000 krooni ning kaks ostupreemiat kumbki 75 000 krooni.

Ideekonkursi korraldamine võtab aega seitse kuud ning jõuab lõpule võitjate avalikustamisega järgmise aasta 30. märtsil.

Kava kohaselt valmib reisisadama naabrusse, mere, rajatava Põhjaväila ja Petrooleumi tänava pikenduse vahelisele 2,3 hektari suurusele alale kerkiv linnavolikogu, linnakantselei ja kõigi linna ametiasutuste vajadusi rahuldav uus raehoone 2010. aasta septembriks.

Uue raekoja ehituseks loodud ideekoda juhtinud abilinnapea Kalev Kallo sõnul asub uue administratiivhoone tarvis välja valitud paik linnakeskme vahetus naabruses. Ühistransporti kasutades jõuab kesklinnast Kadriorgu viie minutiga, jalgsi veerand tunniga. Sadam ja rajatav Põhjaväil annavad piirkonnale märkimisväärse arengupotentsiaali.

Kava väljatöötamisel lähtuti tingimusest, et projektiga ei kaasneks lisakoormust linnaeelarvele. 'Töötasime välja finantsskeemi, mis lubab tekkivad kulud katta olemasolevate hoonete rendist või hoonestusõiguse seadmisest saadavatest tuludest,' selgitas Kallo.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing