Mööbliäri pahad poisid

Gert D. Hankewitz 13. september 2006, 00:00

Nagu igas muus harus, on ka mööbliäris omad tegijad, kelle nime kuuldes inimestel käsi rusikasse tõmbub ning kelle nina ees uks kinni lüüakse. Sellise reputatsiooniga on paari aasta eest ka Soomes kanda kinnitanud endine ralliäss Ramon Lindal ning osaühingu Haglund Mööbel juht ja omanik Tarmo Talpsepp, kes mööbliäriga seotud inimeste sõnul nüüd üheskoos tulevikus uuesti pankrotti lastavat firmat loovad.

Talpsepa ühe võlausaldja, ASi Mass juhi Sven Kirsipuu sõnul seostatakse Talpsepa nime juba praegu firmaga OÜ Skrollo, kus viimane kasutab enda asemel oma endist töölist Aleksandr Lapidust tankistina. Lindali ning Talpsepa uue firma loomise plaanist on ta samuti kuulnud, kuigi täpset firmanime ta ei tea.

Talpsepp lükkas jutud uue firma loomisest tagasi. "Selles ei ole midagi tõest," väitis ta.

Ka Lindali sõnul ei vasta väited tema ja Talpsepa ühisest ettevõttest tõele.

Talpsepa augustikuus pankrotistunud Haglund Mööbel võlgneb SEB Ühispangale, Standardile, Massile, Deborale jt firmadele kokku 16 miljonit krooni.

Oma võlausaldajatele andis Talpsepp aga lootust, sest kuigi võlg on 16 miljonit, olevat firmast alles jäänud masinate väärtus 12 miljonit. Nii saab osa võlausaldajaid raha tagasi.

Kirsipuu aga ütles, et kuna SEB Ühispangal on nõuded masinate peale, saab tõenäoliselt tema ainukesena midagi tagasi. "Enamik võlausaldajatest jääb ilma," oli mees kindel.

Debora Grupile on Talpsepp võlgu 530 000 krooni. Raha tagasisaamisesse firma juhatajal Sulev Vallimäel enam usku pole. "Minu seisukohast võttes on see pahatahtlik. Lasevad firmasid pankrotti, aga ise sõidavad Cadillaciga," kommenteeris mees, kellele ka Lindal on kunagi võlgu olnud.

Nii Kirsipuu kui ka Vallimäe on veendunud, et ettevõttega, mis Talpsepal ja Lindalil nüüd käsil on, tõenäoliselt teistmoodi ei lähe ning ees ootab pankrot. Enne seda võetakse muidugi võlgu, mida kummalgi mehel juba küllaga on.

Lindal võlgneb OÜga Private Pro Lindal kokku 8,84 miljonit krooni. Soome ettevõttega Lindal Private Finland, mille nüüdseks on võlausaldajad üle võtnud, peab Lindal tasuma veel 2,5 miljonit krooni talle ehitustöid teinud ATK Ehitus-Investile. Kunagisel tippkergejõustiklasel Lindalil on ka kümne miljoni kroonine maksuvõlg.

Ramon Lindali sõnul ei ole tal enam kunagi plaanis oma firmat luua, kuid palgatööd on ta nõus tegema.

Lindalit võib täna siduda kuue ettevõttega, mis enam ei tegutse. Kaks nendest - RTT Privaat AS ning Lindal Private AS - said aastate eest sundlõpetamisteate. OÜ Verodom kustutati registrist, OÜ Lindal Private Shipping läks hiljuti pankrotti, OÜ Lindal Pro ootab 3. oktoobrit, et kohus pankroti välja kuulutaks, ning Soome äriühing Lindal Private Finland kuulub nüüdsest võlausaldajatele.

ASi Mass juhi Sven Kirsipuu esimene reaktsioon, kuuldes Haglund Mööbli ning Tarmo Talpsepa nime, oli radikaalne: "Seina äärde tuleks panna ja maha lasta."

Kirsipuu kirjelduse järgi on Talpsepa puhul tegemist inimesega, kes tekitas väga paljudele firmadele väga suure kahju oma firma pankrotti laskmisega.

Talpsep on Kirsipuu firmale võlgu kokku umbes 860 000 krooni. "Üldiselt on raha tagasisaamise võimalus nullilähedane," märkis Kirsipuu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing