Tehnoloogiasektor sai ostusoovituse

Tõnis Oja 13. september 2006, 00:00

Tehnoloogiasektor sai eile investeerimispangalt Credit Suisse ostusoovituse, andes positiivse impulsi Euroopa aktsiaturgudele.

Nokia ning Ericsson teatasid aga suurtest tellimustest Hiinas ning Pakistanis, mis kergitasid aktsiate hindu vastavalt 2,7 protsendi võrra 15,50 euroni ning 2,5 protsendi võrra 24,60 Rootsi kroonini.

Credit Suisse'i analüütikud kirjutasid investoritele saadetud ülevaates, et uued tooted on muutmas tehnoloogiaettevõtete käibeid majandustsüklite suhtes vähem sõltuvateks ning investorid on kasvu aeglustumist üle tähtsustanud, teatas uudisteagentuur Bloomberg. Alates 10. maist on Euroopa tehnoloogiaindeks langenud 13 protsendi võrra, jäädes alla vaid toorainesektori indeksile.

Maailma suuruselt teise kodumasinate tootja Electroluxi aktsia hind kerkis 3,96 protsendi võrra 118 Rootsi kroonini. Hinnaralli põhjuseks on lootus ekstra dividendidele ning spekulatsioonid, et ettevõte võib olla ülevõtuobjektiks. Ameeriklaste Whirlpool läks sel aastal pärast Maytagi ostmist senisest turuliidrist Electroluxist mööda, aga tööstusharu on endiselt killustunud. Electroluxi tegevjuht Hans Straaberg lükkas küll juba augusti keskel Rootsi majanduslehes Dagens Industri ülevõtuspekulatsioonid tagasi, väites, et nad ise soovivad olla tööstusharu konsolideerijad ehk teisisõnu eelistavad olla pigem ülevõtja, mitte ülevõetava rollis. Swedbanki analüütik Anders Bruzeluis avaldas aga Bloombergile arvamust, et ostjaks on keegi, kes teab teistest rohkem ning sellisel juhul ei soovi teised samuti rongist maha jääda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing