EPL: Suurim tuuleelektri tootja tulekul

13. september 2006, 07:32

Maailma kõige suurem tuuleenergia tootja, Hispaania Iberdrola SA tahab Lüganuse valda rajada Eesti suurima, vähemalt 150-megavatise võimsusega tuulepargi.

Pargi maksumuseks hinnatakse 150–200 miljonit eurot (2,3–3,1 miljardit krooni), kirjutab Eesti Päevaleht.

Jõuliselt üle maailma laienev Iberdrola on omandamas 80 protsenti Eesti firmast OÜ Raisner, mis teeb esimesi samme Lüganuse projekti arendamisel. 20 protsenti ettevõtmisest saab kuuluma ärimees Harry Raudverele, Raisneri senisele omanikule, kes on muuhulgas pälvinud tähelepanu sellega, et kandideeris Keskerakonna liikmena Edgar Savisaarega rinda pistes nii 2003. kui ka 2005. aastal partei esimehe kohale, ent jäi Savisaarele alla.

Hispaania firma Iberdrola tunneb Raudvere sõnul huvi ka OÜ Est Wind Power vastu, mis kavandab Toilasse 63megavatise võimsusega tuuleparki. Tegemist on ühe esimese suurema tuulepargi projektiga, mis on Eestis nii-öelda kaante vahele saanud – kõik sellega seotud uuringud on lõpule viidud. Raudvere on ka Est Wind Poweri juht, firma enamusosalus kuulub Läti ärimehele Olegs Demjanovsile.

'Mina neid ei leidnud, nemad leidsid minu,' ütles Raudvere Iberdrola Eestisse tuleku kohta. Hispaanlasi paelus tema sõnul Toila tuulepargi projekt, mille eeltööd tehtud said.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing