EPL: Põllumees ajab kapsast biokütust

14. september 2006, 07:31

Eesti üks tuntumaid talunikke, Kadarbiku talu peremees Ants Pak haub plaane hakata tootma köögiviljast bioetanooli, mida saaks kasutada autokütusena.

Pak on teinud esimesed sammud, et saada riigilt biokütuse tootmiseks luba, ning lubab püsti panna 10 miljonit krooni maksva kütusetehase, mis toodaks vähemalt 500 000–700 000 liitrit bioetanooli aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Bensiini hind muudkui tõuseb, rapsi ja biodiisli ümber lüüakse kõvasti lärmi, aga ressursside poolest on Eestis kõige parem toota hoopis bioetanooli,' ütles Pak. Tema sõnul on bioetanooli omahind olenevalt aktsiisist vähemal poole odavam kui bensiiniliitril.

Paki sõnul on Eestis bioetanooli tootmiseks tohutud ressursid, samas on põllud sadade hektarite kaupa kasutamata. 'Seda saab toota ükskõik millest – kartulist, teraviljast, porgandist, kas või puulehtedest!' ütles Pak, lisades, et iga põllukultuur annab teatud koguse bioetanooli. Näiteks tonnist kartulist saab 140 liitrit bioetanooli. Kadarbiku talu toodab aastas 500 hektaril 6500 tonni köögivilja ja võiks rohkemgi toota, kui oleks kusagile müüa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing