Järgmise aasta riigieelarvest jätkub nii saatkondade vuntsimiseks kui ka jäälõhkuja ehitamiseks

14. september 2006, 13:17

Täna valitsuses heaks kiidetud järgmise aasta eelarvest jätkub raha nii Eesti välissaatkondade vuntsimiseks kui ka Eesti oma jäälõhkuja ehituse alustamiseks.

Rahandusminister Aivar Sõerd ütles valitsuse pressikonverentsil järgmise aasta eelarvet tutvustades, et see on väga hea eelarve. Esimest korda on eelarve prognoositud ülejäägiga. 'Me oleme praegu tõusul, võib-olla isegi tõusuharjal,' ütles Sõerd. 'Rikume tava ja planeerimegi kulusid väiksemas mahus kui tulusid.'

Suuremaid ehitusprojekte järgmise aasta riigieelarvest on Viru Vangla, mille ehitamine maksab 1,2 miljardit krooni ja mis valmis saab 2008. aastal. Teede-ehitusest jätkub Tartu maantee ehitus, planeeritud on rajada Vaida-Aruvalla lõik ning Puurmanni liiklussõlm, mis kokku maksavad 440 miljonit krooni. Saatkondi ehitab riik järgmisel aastal rohkem kui kunagi varem: kui tänini on aastas välissaatkondadele kulunud 20-30 miljonit krooni, siis järgmisel aastal planeeritakse investeerida ainuüksi Kopenhaageni saatkonnahoonesse 20 miljonit krooni.

Töötu abiraha, mis aastaid oli 400 krooni kuus, tõuseb 1000 kroonini kuus. Palk tõuseb õpetajatel, politseinikel, päästetöötajatel, piirivalvuritel, vangivalvuritel jne.

Algab ka Eesti oma jäälõhkuja ehitus, mis valmis peaks saama 2010 aastaks ning maksma läheb 1,1 miljardit krooni. Teise jäälõhkuja kavatseb Eesti riik soetada ELi vahendite abiga.

Järgmise aasta riigieelarve tulude maht on 75,8 ja kulude maht 74,6 miljardit krooni.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing