Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Baltika valis esikaubamärgiks juba tegutseva ettevõtte nime

14. september 2006, 08:07

2003. aastast tegutsev OÜ Mosaic ootab, et rõivatööstus Baltika lõpetaks nendega sama nime kasutamise oma poodide logona.

Aastaid oli Baltika poodide nimeks CHR ja Everman, kuid tänavu veebruaris vahetati need välja Mosaici vastu. Nimevahetuse käigus jäi aga tähelepanuta, et Eestis tegutseb juba kaks Mosaici-nimelist firmat, kellest ühe tegevusalaks on sarnaselt Baltikaga ka kaubandus, kirjutab Postimees.

Mosaic OÜ omanik Alar Pink, keda laiem avalikkus tunneb ka Kalevi turundusjuhina, sõnas, et Baltika selline nimekasutus takistab nende edasist tegevust.

'Meie eesmärk ei ole sundida Baltikat meie firmat ostma, sest firma tegutseb juba 2003. aastast,' rääkis Pink. 'Keelata saame ainult oma nime kasutamist poe nimena, riietel võib see kaubamärk edasi olla.'

Kuigi Pink ei ole Mosaici kaubamärgina registreerinud, viitab ta kaubamärgiseadusele, mille kohaselt ei saa õiguskaitset kaubamärk, mis on identne või eksitavalt sarnane äriregistrisse enne taotluse esitamise kuupäeva kantud ärinimega.

Pingi kinnitusel on nad advokaatide vahendusel püüdnud kontakti saada ka Baltikaga, kuid seni ei ole sealt vastust tulnud ning asi jääb seetõttu patendiameti lahendada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing