Vene suursaadik: Eesti-Vene suhetes puudub lugupidamine

14. september 2006, 14:25

Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Nikolai Uspenski sõnul on Vene-Eesti suhetes realiseerimata potentsiaal suhtlemiseks vastastikuse lugupidamise alusel.

“Naabrite jaoks on loomulik soov näha teineteist demokraatlike, stabiilsete ja majandusliku õitsenguga riikidena,” sõnas Vene Föderatsiooni suursaadik, kes külastas täna Kadriorus president Arnold Rüütlit.

Rüütli sõnul on Eesti ja Venemaa suhted on viimasel paaril aastal arenenud jõudsalt, kuid kindlasti püsib vajadus intensiivistada kahepoolseid kontakte. “Me teame mõlemad, et areng meie riikide vahelistes suhetes on võimalik poliitilise tahte olemasolu korral. Kinnitan, et Eesti on püsivaks konstruktiivseks dialoogiks jätkuvalt valmis,” lausus riigipea.

President Rüütel märkis ka, et Eesti ja Venemaa regionaalkoostöö on oluline ning see on kahe naaberriigi vahel vajalik ja loomulik. “Korduvalt on leidnud aset piiriäärsete kohalike omavalitsuste delegatsioonide vastastikused visiidid. Soovin siinkohal rõhutada tõhusalt toimivat koostööd nii piirivalve kui ka tolli ja politsei vahel. See on hea näide ühisest tegutsemisest valdkondades, millest tõuseb kõige rohkem kasu meie riikide elanikele,” lisas Vabariigi President.

Venemaa suursaadik kinnitas oma kõnes, et Venemaa on avatud Eestiga kontaktide arendamiseks poliitilisel tasandil, pidades nende juures vajalikuks konkreetsete resultaatide saavutamist. “Selles valdkonnas on juba silmnähtavalt olemas meie suhete arengust head näited, nagu ka majanduses, kultuuris ja teistes valdkondades,” ütles Vene suursaadik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing