Kalev oli siiski müügis

Tõnis Oja 15. september 2006, 00:00

Üks investor müüs eile 300 Kalevi aktsiat, mis langetas kommivabriku aktsia hinna 1,47 protsendi võrra 20,97 kroonini. Kalevi suuromanik Oliver Kruuda tunnistas eilses Eesti Ekspressis, et kaalus eelmise aasta oktoobrist kuni selle aasta juunini ettevõtte müüki. Tema sõnul toimusid läbirääkimised (või konsultatsioonid) vaid tema ja potentsiaalse ostja vahel. Kes see huviline oli, suuromanik ei paljastanud.

Lähiriikidest pärit ostjatega algasid Kruuda sõnul läbirääkimised möödunud aasta oktoobris ning lõpliku otsuse, et kommivabrikut ära ei müüda, võttis ta vastu 30. juunil. Varem on ettevõtte suuromanik Äripäevale kinnitanud, et kommivabrik müügis ei ole.

Kruuda sõnul küsis ta kommivabriku eest veidi alla 650 miljoni krooni. Möödunud aasta oktoobris oli Kalevi aktsia hind umbes 15 krooni, mis tegi ettevõtte turuväärtuseks 350 miljonit krooni. Täna on Kalevi turuhind veidi alla poole miljardi krooni.

29. märtsil kirjutas Äripäev, et võimalikuks huviliseks Kalevi vastu võis olla Rootsi kontsern Cloetta Fazer, kes Handelsbankeni analüütiku Andres Hanssoni sõnul otsis võimalikke ülevõtukandidaate. Põhjanaabrite kontsernil oli ka umbes miljard Rootsi krooni (1,7 miljardit Eesti krooni) vaba raha. Kruuda enda sõnul keelitasid tehingust loobumast tema lapsed ja majandusminister Edgar Savisaar. Peale nimetatud tõsiste argumentide tuleb kõne alla veel liigkõrge küsitud hind, ettevõtte ebaselge struktuur, mida hakati kevadel korrastama, ning Cleotta Fazeri varasemad negatiivsed kogemused Ida-Euroopas.

Tallinna börsil valdasid eile peamiselt negatiivsed meeleolud, kaubeldi aktiivselt kuid valdavalt aktsiate hinnad langesid.

Üle miljoni krooni suuruse käibega sai maha viis väärtpaberit. Suurima, 5,3 mln krooni suuruse käibega oli Baltika aktsia, ehkki selle hind jäi eilse sulgemishinna tasemele ehk 215,14 kroonile.

Tallinki aktsia hind kerkis 0,27 protsenti 59,14 kroonile, aktsia käive oli 1,99 mln krooni. Põhinimekirja suurim langeja oli 2,27 protsendiga Norma aktsia. Käive oli 1,2 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing