Uus Pierre'i ðokolaadikohvik lõbustab tartlasi omamoodi

Heidi Vihma 15. september 2006, 00:00

Pierre'i trühvlid ja chocolaterie'd on tallinlastele juba mitu aastat tuntud. Nüüd on meister Pierre ehk Peeter Reier teinud oma kohviku ka Tartusse Raekoja platsile. Erinevalt Tallinna chocolaterie'st on Tartus ? la carte söögikoht, kus peale kuulsate ðokolaaditrühvlite ja -jookide ka korralikult süüa saab.

Menüü hoitakse väike, kuid et püsikliendid ära ei tüdineks, on kavas seda aastas kolm-neli korda uuendada. On pastad, salatid, supid, liha- ja kalapraed.

Kohvikusaali keskel on rootsi laud, kust hommikul saab putru või omletti, lõuna ajal päevapraadi ja -suppi. Päevaprae saab ise kokku tõsta, kombineerides liha-kartulit-salatit omaenda soovi järgi. Portsjoni suurus pole oluline, keegi üle kaaluma ei hakka, päevaprael on kindel hind.

Pierre'i uue kohviku tegelik võlu on aga esiteks luksuslikus trühvli- ja koogivalikus ja teiseks - lõbusas ja külluslikus sisekujunduses. See on kirglik ja soe lõunamaa kohvik, täielik vastand puhta joonega moodsatele trendikohtadele. Ohjeldamatult on siin mängitud tekstiilide, värvide ja igasugu vidinatega - kitð kõige ehedamal kujul, aga väga südantsoojendav. Detaile on palju, aga ometi kaost ei teki. Mõned tähelepanekud: leti taga kraanikausi kohal pliidikumm vanade vaskanumatega, lahtistel riiulitel antikvaarsed nõud (Villeroy & Boch nende hulgas, uus Versace serviis on siiski kinnises vitriinis ja võetakse kasutusele ainult erilistel pidusöökidel), vanaaegsed meestevestid, justkui juhuslikult toolileenile jäetud ja seinale riputatud, samamoodi nagisse "unustatud" kübarad ja sonid (samasuguseid kannavad ka kelnerid ja ettekandjad), seinalambi küljes ripuvad mine tea mis sajandi ja maailmajao ohvitseriepoletid.

Ja veel - kasutusel on antikvariaatidest leitud vanaaegsed nõud, enamasti ainult üks-kaks kunagisest serviisist. Nii saabki iga sööja oma koogi isemoodi taldrikul. Ja isegi veeklaas pole niisama lihtsalt klaas, vaid seegi tembutab oma vanaaegsete vormidega.

Peale ðokolaadimeistri Peeter Reieri on uue kohviku loomisest võtnud osa juhataja Ave Svarts ja kunstnikud Jane Siimso ja Jarõna Ilo.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing